Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 26.06.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Drugie wydanie KERYGMY PODRĘCZNIKA EWANGELIZATORA
informacjeKsiążka Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pt „KERYGMA - Podręcznik ewangelizatora” wyszła w Wydawnictwie MICHALINEUM w drugiej uzupełnionej odsłonie. Uzupełnienie dotyczy nowego okresu badawczego, który obejmuje lata od poprzedniego wydania czyli 2014- 2019. W rozdziale "statystyka skuteczności ewangelizacji" znacznie poszerzono zakres analizy oraz jej przekroje odnośnie różnych form ewangelizacji praktykowanych przez Zbigniewa Ignacego Kowalskiego w swej intensywnej działalności jako katolickiego ewangelizatora. Oczywiście wydano tak jak poprzednio łącznie z Imprimi potest, które zaakceptowane zostało przez Przełożonego Generalnego ks. Kazimierza Radzika CSMA.
Ewangelizacja w środkach komunikacji 25-01-2020
kronikaJak ewangelizować w tramwaju? Najpierw należy pojechać do miasta, gdzie są tramwaje, jeżeli w twoim mięście ich nie ma. Nie należy jechać tam swoim samochodem, aby nie tracić okazji do ewangelizacji w pociągu lub autobusie. Gdy juz jesteśmy na miejscu należy kupić bilet całodobowy i wsiąść do tramwaju i jeździć nim przez 3 godziny ewangelizując.
FILM DOBRA NOWINA
informacjeTen film jest prezentem od Boga podarowanym tobie. Czy go przyjmiesz? Jeśli tak, to usłyszysz słowa, które Jezus chciałby powiedzieć tobie, gdybyś chciał się z Nim spotkać. Słowa Jezusa wypowiadane są do ciebie przez usta katolickiego głosiciela Dobrej Nowiny Zbigniewa Ignacego Kowalskiego. Miejscem twojego spotkania z Jezusem jest kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w polskim mieście Mława. Być może Jezus odpowie ci na wiele pytań które nurtują w twoim sercu. Może to spotkanie zachęci cię do wejścia w relację przyjaźni z Jezusem.

Ewangelizacja świata 29 września 2019
kronikaPodziękowania od organizatorów dla uczestników tegorocznych warszawskich ewangelizacji ulicznych w tym dla członków Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA: „Moi drodzy, chcę w imieniu ekipy organizującej ewangelizacje uliczne, bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku byli obecni i posługiwali. Dziękuję za waszą gotowość głoszenia Jezusa innym ludziom. Niech Pan Jezus będzie obecny w waszym życiu”
Ewangelizacja Warszawy 7 września 2019
kronikaChciałem zatytułować relacje z Warszawy z 7 września 2019 roku słowami „Ewangelizacja Warszawy”, lecz powstrzymałem się. Być może należałoby akcję ks. Andrzeja Grefkowicza i warszawskiej Odnowy nazwać ewangelizacją Rosjan i protestantów. Mój partner 19-letni Grzegorz świetnie mówił po angielsku, więc czuł się przy głoszeniu jak ryba w wodzie.
Ewangelizacja Warszawy 24 czerwca 2019
kronikaOgień Pański. „Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar jej to żar ognia, płomień Pański. Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki” (Pnp 8,6-7). Co to jest płomień? Jedna z definicji brzmi, że jest konglomeratem zjawisk towarzyszących reakcji spalania. Płomień to obszar świecących światłem widzialnym gazów oraz niespalonych drobinek ciał stałych (np. sadzy). Podczas tego procesu utleniania wydziela się duża ilość energii, która rozprasza się w formie energii cieplnej czyli ciepła i elektromagnetycznej tzn. światła. Jest to zatem zjawisko materialne (gazy, sadza) jak i niematerialne (energia cieplna i światło).
Łopata ewangelizacyjna
kronikaW ośrodku Caritas w Kołobrzegu od 17 do 21 lipca 2019 r. odbywały się rekolekcje zakończone akcją ewangelizacyjną pn. PRZYSTAŃ Z JEZUSEM. Małgorzata, która była jedną z osób ekipy ks. Rafała Jarosiewicza, głównego organizatora akcji, poprosiła nas ewangelizatorów, abyśmy napisali swoje przeżycia z naszego pobytu w Kołobrzegu na wzór i podobieństwo Dziejów Apostolskich. Niestety zapomniałem oddać mych zapisków, ponieważ musiałem wyjechać wcześniej, więc uznałem to za znak, aby uczynić to teraz.
Ewangelizacja Warszawy 7 lipca 2019
kronikaEwangelizacja Warszawy 7 lipca 2019. Jak wielu ludzi w trakcie akcji ewangelizacyjnej oddaje i zawierza swoje życie Jezusowi oraz uznaje Go za swego Pana i Zbawiciela?
Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego
kronika8 czerwca 2019 roku odbyła się drugie w historii parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Pierwsze miało miejsce 15 lat temu. Obydwa nabożeństwa zorganizowała Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy tejże parafii. Inicjatorem czuwania był nasz opiekun kościelny ks. Marcin Niesłuchowski.
Ewangelizacja Warszawy 2 czerwca 2019
kronikaEwangelizacja Warszawy 2 czerwca 2019. Czy należy wysłuchiwać ewangelizowanych? Najpierw poszukajmy odpowiedzi w Piśmie Świętym. Św. Łukasz tak opisuje głoszenie kerygmy przez św. Piotra: „Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: «Mężowie Judejczycy i wszyscy (…) przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów” (Dz 2,14).
Ewangelizacja Lednicy 1 czerwca 2019
kronikaLednica to miejsce gdzie bije serce polskiego chrześcijaństwa. To miejsce niezwykłe, na którym Polska i świat cały otrzymuje morze łask Bożych, gdzie umacniamy naszą wiarę i odnawiamy nasze zrodzenie "Z wody i Ducha" (J 3,5).
Strona 3 z 17 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.