Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 28.01.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja Warszawy 7 września 2019
kronikaChciałem zatytułować relacje z Warszawy z 7 września 2019 roku słowami „Ewangelizacja Warszawy”, lecz powstrzymałem się. Być może należałoby akcję ks. Andrzeja Grefkowicza i warszawskiej Odnowy nazwać ewangelizacją Rosjan i protestantów. Mój partner 19-letni Grzegorz świetnie mówił po angielsku, więc czuł się przy głoszeniu jak ryba w wodzie.
Ewangelizacja Warszawy 24 czerwca 2019
kronikaOgień Pański. „Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar jej to żar ognia, płomień Pański. Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki” (Pnp 8,6-7). Co to jest płomień? Jedna z definicji brzmi, że jest konglomeratem zjawisk towarzyszących reakcji spalania. Płomień to obszar świecących światłem widzialnym gazów oraz niespalonych drobinek ciał stałych (np. sadzy). Podczas tego procesu utleniania wydziela się duża ilość energii, która rozprasza się w formie energii cieplnej czyli ciepła i elektromagnetycznej tzn. światła. Jest to zatem zjawisko materialne (gazy, sadza) jak i niematerialne (energia cieplna i światło).
Łopata ewangelizacyjna
kronikaW ośrodku Caritas w Kołobrzegu od 17 do 21 lipca 2019 r. odbywały się rekolekcje zakończone akcją ewangelizacyjną pn. PRZYSTAŃ Z JEZUSEM. Małgorzata, która była jedną z osób ekipy ks. Rafała Jarosiewicza, głównego organizatora akcji, poprosiła nas ewangelizatorów, abyśmy napisali swoje przeżycia z naszego pobytu w Kołobrzegu na wzór i podobieństwo Dziejów Apostolskich. Niestety zapomniałem oddać mych zapisków, ponieważ musiałem wyjechać wcześniej, więc uznałem to za znak, aby uczynić to teraz.
Ewangelizacja Warszawy 7 lipca 2019
kronikaEwangelizacja Warszawy 7 lipca 2019. Jak wielu ludzi w trakcie akcji ewangelizacyjnej oddaje i zawierza swoje życie Jezusowi oraz uznaje Go za swego Pana i Zbawiciela?
Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego
kronika8 czerwca 2019 roku odbyła się drugie w historii parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Pierwsze miało miejsce 15 lat temu. Obydwa nabożeństwa zorganizowała Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy tejże parafii. Inicjatorem czuwania był nasz opiekun kościelny ks. Marcin Niesłuchowski.
Ewangelizacja Warszawy 2 czerwca 2019
kronikaEwangelizacja Warszawy 2 czerwca 2019. Czy należy wysłuchiwać ewangelizowanych? Najpierw poszukajmy odpowiedzi w Piśmie Świętym. Św. Łukasz tak opisuje głoszenie kerygmy przez św. Piotra: „Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: «Mężowie Judejczycy i wszyscy (…) przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów” (Dz 2,14).
Ewangelizacja Lednicy 1 czerwca 2019
kronikaLednica to miejsce gdzie bije serce polskiego chrześcijaństwa. To miejsce niezwykłe, na którym Polska i świat cały otrzymuje morze łask Bożych, gdzie umacniamy naszą wiarę i odnawiamy nasze zrodzenie "Z wody i Ducha" (J 3,5).
Ewangelizacja Talitha Kum 29-31 maja 2019
kronikaEwangelizacja Thalita Kum 29-31 maja 2019 (na zdjęciu ewangelizacja w domu pomocy społecznej). Czy należy w ewangelizacji mówić o sakramentach? Różne są koncepcje na ten temat. Przez długi czas sądziłem, że odpowiednim czasem na mówienie o sakramentach jest katechizacja. Rzeczywiście, gdyby uczynić z sakramentów główną oś przepowiadania kerygmatycznego, to pewnie niewielkie byłyby owoce z ewangelizacji, lecz z drugiej strony, nie mówienie o nich jest dużym błędem.
Ewangelizacja na wieczorach uwielbienia
kronika24 marca, 28 kwietnia i 19 maja 2019 roku w kościele pw. Ducha Świętego w Mławie odbyły się wieczory uwielbienia. Organizatorem przedsięwzięcia była parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie i Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA, której opiekunem kościelnym jest ks. Marcin Niesłuchowski. Uwielbienie prowadził ks. Marcin, a oprawę muzyczna zespół młodzieżowy „#m20Soul”. W trakcie jednego wieczoru parafialna młodzieżowa Grupa Teatralna przedstawiła dramę ewangelizacyjną, a w drugim animowała taniec i śpiew.
Ewangelizacja w Izraelu
kronikaGdy wszedłem do grobu Pańskiego w Jerozolimie zobaczyłem, że nie ma w nim ciała Jezusa ukrzyżowanego. On zmartwychwstał! Jezus żyje i działa! Gdzie jest? Przecież Pismo Święte mówi, że ukazał się wielu (zob. 1 Kor 15,5-8). Czy może i mnie jakoś się objawi? Właśnie po to przyjechałem na rekolekcje wielkopostne tu do Izraela, aby Go spotkać żywego, zmartwychwstałego i działającego.
Ewangelizacja Mławy 08-12-2018
kronikaW dniu 8 grudnia 2018 roku odbyła się już druga w tym roku i trzecia w historii parafii Matki Bożej Królowej Polski ewangelizacja uliczna zorganizowana przez parafię, a koordynowana przez Wspólnotę ewangelizacyjną WODA ŻYWA. W ewangelizacji wzięło udział 9 osób z Wody Żywej, w tym ks. Marcin Niesłuchowski i 1 osoba ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Nazaret z Mławy.

Strona 3 z 16 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.