Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Świadectwo – wyznanie przy modlitwie kerygmatycznej
kronikaNa spotkania we Wspólnocie młodzieżowej przychodziły bardzo często osoby nowe, zachęcane przez swych kolegów i koleżanki. Był zwyczaj, że gdy przychodził ktoś nowy to wszyscy go ewangelizowaliśmy. Ja mówiłem kerygmę, a pozostali byli moimi partnerami w ewangelizacji. Kilka osób było ewangelizatorami i zdarzało się, że również kilka osób było ewangelizowanymi. Miały miejsce również ewangelizacje podczas modlitwy kerygmatycznej. Podczas modlitwy wspólnotowej, która była modlitwą w formie kerygmy, osoby te miały okazję usłyszeć pełny przekaz kerygmy apostolskiej, której jednym z najważniejszych elementów jest decyzja przyjęcia Jezusa do swego serca i życia jako swego jedynego Pana i Zbawiciela.
WARSZTATY-KERYGMA dla pragnących ewangelizować
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła internetowe warsztaty dla osób pragnących ewangelizować pod nazwą WARSZTATY - KERYGMA. Przygotowanie do ewangelizacji składało się z trzech etapów. W pierwszym osoby zamierzające nauczyć się ewangelizacji studiowały w swych własnych domach książkę Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pt. KERYGMA - PODRĘCZNIK EWANGELIZATORA (patrz lewe menu) oraz ćwiczyły do lustra lub z drugim partnerem głoszenie kerygmy, tak jakby to było na ulicy lub w domach
Dzień Skupienia 16-10-2021
kronikaW dniu 16 października 2021 roku odbył się dzień skupienia Wspólnoty Ewangelizacyjne WODA ŻYWA w par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Konferencje przygotował i mszę św. odprawił ks. Marcin Niesłuchowski - opiekun kościelny naszej Wspólnoty. Pięknym i wzruszającym świadectwem spotkań z Janem Pawłem II podzielił się również ks. dr Artur Janicki, który przez 9 lat studiował i doktoryzował się w Rzymie w latach pontyfikatu Papieża Polaka.
Ewangelizacja Warszawy 10-10-2021
kronikaW dniu 10 października 2021 roku odbyła się ewangelizacja w par. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Warszawie w dzielnicy Warszawa Ursus. Na zaproszenie proboszcza tej parafii ewangelizację przeprowadziły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza. W akcji głoszenia Dobrej Nowiny uczestniczyła również Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przez swego przedstawiciela: Zbyszka Kowalskiego
Ewangelizacja Warszawy 19-09-2021
kronikaW dniu 19 września 2021 roku odbyła się ewangelizacja w par. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie w dzielnicy Warszawa Włochy. Na zaproszenie proboszcza tej parafii ewangelizację przeprowadziły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza. W akcji głoszenia Dobrej Nowiny uczestniczyła również Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przez swego przedstawiciela - Zbyszka Kowalskiego
Ewangelizacjia Warszawa 28-08-2021
kronikaW dniu 28 sierpnia 2021 roku odbyła się druga w tym roku ewangelizacja przeprowadzona przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i inne wspólnoty charyzmatyczne pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza. Tym razem cała akcja odbyła się niedaleko Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Zakończenie roku szkolnego 2021 WEWZ
kronika22 czerwca 2021 roku Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA zakończyła tzw "Rok szkolny". Okazuje się, że życie wspólnotowe nie przebiega według roku kalendarzowego ani nawet liturgicznego, ale szkolnego. Początek wakacji kończy ten rok a początek nowego roku szkolnego zaczyna nowy rok działania Wspólnoty. Zakończenie miało formę agapy czyli uczty i zabawy dla członków i przyjaciół Wspólnoty. Tym razem zakończenie roku świętowaliśmy w domu Jadzi i Lucjana Darmozych. Na agapie obecni byli nasi księża parafialni: ks. Marcin Niesłuchowski i ks. Piotr Orliński.
Książka SŁOWO ŻYCIA
informacjeOd redaktora:
Jezus powiedział swym uczniom: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Ośmielam się prosić Cię, abyś przyjmując słowa, które zapisałem w tej książce dla Ciebie od Jezusa, przyjął nie tylko Jego słowa, lecz również Jego samego i Jego życie do swego serca i swego życia. Wówczas obecność Jezusa w Twoim życiu stanie się wspólną drogą z Nim na górę Przemienienia. Jeżeli lubisz takie wyzwania to wiedz, że jest to droga w miłości i radości już tu na ziemi, a skutkiem podążania tą drogą jest szczęście wieczne. Od tego momentu możesz wejść na tę drogę
Ewangelizacja przy Syrence 13-06-2021
kronikaW dniu 13 czerwca odbyła się pierwsza w tym roku ewangelizacja uliczna w Warszawie zorganizowana przez ks. Andrzeja Grefkowicza i odnowę w Duchu Świętym Archidiecezji Warszawskiej. Na zaproszenie ks. Proboszcza par. św.Teresy od Dzieciatka Jezus w Warszawie przyjechało z Warszawy i okolic ok. 55 ewangelizatorów katolickich. Podstawowym celem ewangelizacji było wzniecenie i umocnienie wiary w spotykanych ludziach, a także zaproszenie ich do nowo powstałej Grupy Odnowy w Duchu Świętym TABITA przy powyżej wspomnianej parafii.
Ela Szymańskan odeszła do Pana
kronika4 czerwca 2021 roku zmarła członkini Wspólnoty Ewangelizacyjnej Ela Szymańska. Miała 74 lata. Należała do Wspólnoty od samego początku czyli od 2003 roku. Udzielała się również wiernie w parafii Matki Bożej Królowej Polski w różnych posługach. Należała i działała we wspólnotach przy parafialnych różańcowych. We Wspólnocie WODA ŻYWA przechodziła różne rekolekcje i kursy ewangelizacyjne. Potem czynnie angażowała się w prowadzenie i organizację różnych kursów a szczególnie w rekolekcjach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
Msza Wody Żywej 02-03-2021
kronikaW dniu 2 marca 2021 roku odbyła się pierwsza od pół roku msza święta Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA. Miała ona specjalną oprawę. Ks. Marcin Niesłuchowski odprawił ją według mszalnej wersji w intencji o wzajemne pojednanie. Na początku mszy nasz wspólnotowy kapłan odczytał uprzednio przyniesione i zapisane przez uczestników na karteczkach intencje mszalne. W trakcie kazania powiedział świadectwo nawiązujące do wersetu z pierwszego czytania: „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją” (Iz 1,18).
Strona 3 z 19 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.