Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Nabożeństwo pokutne 23-02-2012
kronikaW dniu 23 lutego 2021 odbyło się nabożeństwo pokutne Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA. Nabożeństwo odprawił nasz opiekun kościelny ks. Marcin Niesłuchowski. W czasie nabożeństwa wygłosił homilię. W ramach nabożeństwa był czas na rachunek sumienia w ciszy, a także aspersję czyli pokropienie wodą święconą. Był też czas wyśpiewania w sercach i na ustach miłosierdzia Pana - "Misericordias Domini in aeternum cantabo - Na wieki będę wielbić miłosierdzie Boże"
Adoracja kerygmatyczna i spotkania ewangelizacyjne
kronikaW dniu 26 stycznia 2021 roku w kościele pw. Ducha Świętego odbyła się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Natomiast 16 lutego 2021 roku w tym samym miejscu odbyło się spotkanie ewangelizacyjno-formacyjne. Uwielbienie prowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA. Było to raczej kerygmatyczne uwielbienie niż typowa adoracja. Uczestnicy mieli okazję spotkania się z Jezusem niejako "twarzą w twarz" ale również z Jego żywym Słowem w formie kerygmy apostolskiej.
Waldek Szymański odszedł do Pana
kronika11 listopada 2020 r. odszedł do Domu Ojca Waldek Szymański (44 l.) ewangelizator i wieloletni członek Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA. Waldek wraz swą żoną Anią i jej siostrą Olimpią uczestniczył wraz ze Wspólnotą w wielu rekolekcjach i kursach nowej ewangelizacji nie tylko jako uczestnik ale również jako jedna z osób prowadzących.
Ewangelizacja w Bażantarni 29-08-2020
kronikaW dniu 29 sierpnia 2020 roku odbyła się ewangelizacja w parafii Św. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Tym razem ewangelizację warszawskiej Odnowy w Duchu Świętym poprowadziło 4 księży z ks. Andrzejem Grefkowiczem na czele. W duchownych jak i w nas świeckich ewangelizatorach było widoczne pragnienie gorliwego służenia Bogu przez posługę Słowa wobec wszystkich napotkanych, nie tylko w kościele ale również w pobliskim Parku Przy Bażantarni a nawet na pobliskich ulicach Natolina.
Przystanek Jezus 2020
kronikaW dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 roku odbyła się XX jubileuszowa edycję Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”. W tym roku z powodu epidemii odbywał się on w wersji online – poprzez przystankowe radio i spotkania ewangelizatorów na zoomie pod hasłem „Abyśmy byli jedno”. Udział w wydarzeniu zgłosiło prawie 160 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Niemiec i Irlandii.
Kurs Alfa - podsumowanie 11.02.2020
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA zakończyła zakończyła kolejny rok szkolny 2019/2020 i weszła w okres wakacji. Zakończenie kolejnego roku pobudza do refleksji lub jakiegoś podsumowania. Co wydarzyło się szczególnie interesującego w naszej działalności ewangelizacyjnej skoro do takiego zadania przeznaczył nas Kościół. Na pewno takim wydarzeniem był Kurs Alfa przeprowadzony przez Wspólnotę miedzy październikiem a grudniem 2019 roku.
Pisanie Dobrej Nowiny 24-05-2020
kronikaDobrą Nowinę można nie tylko głosić ale również napisać. Na przykład w formie opisu słów i czynów Jezusa Chrystusa. Tak uczyniło 4 Ewangelistów: Mateusz, Mark, Łukasz i Jan. Można napisać w formie listów. Tak czynił np. św. Paweł, św. Piotr i inni autorzy Nowego Testamentu. Współcześnie można napisać książkę np.Kerygma - Podręcznik Ewangelizatora, ale można napisać do kogoś list, maila lub wiadomość zawierającą kerygmę przez komórkę.
Wznowione spotkania WODY ŻYWEJ
kronikaPo kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19 wznowione zostały spotkania Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA.
Ewangelizacja w Mławie 08-04-2020
kronikaTechnika ewangelizacji w pytaniach i odpowiedziach
Pytanie: Jak ewangelizować w czasie pandemii?
Odpowiedź: Należy dostosować formy, sposoby i technikę ewangelizacji do zmienionych warunków związanych z zarazą. Czy zaraza może zatrzymać katolickich ewangelizatorów? Pismo przecież mówi: „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi...będzie głód i ZARAZA, a miejscami trzęsienie ziemi” (Mt 24,7). A w innym miejscu: „Ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie” (Łk 21,11). Będzie również ZARAZA duchowa – grzech polegający na niewierze w Jezusa. Zło prowadzić będzie walkę ze światłem Ewangelii, tak aby wszędzie panowała ciemność. Jezus mówi ewangelizatorom: „Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego Imienia” (Mk 13,13).
Ewangelizacja w Mławie 20-02-2020
kronikaTechnika ewangelizacji w pytaniach i odpowiedziach
Pytanie: Czy w ewangelizacji można cytować Pismo Święte z telefonu komórkowego zamiast cytowania z Pisma Świętego będącego w wersji papierowej?
Odpowiedź: Można, a zwłaszcza wtedy gdy cytowanie z księgi papierowej Pisma naraziło by nas ewangelizatorów na niebezpieczeństwo lub niedogodność.
Ewangelizacja w Warszawie 16-02-2020
kronika-Nie bój się. Jedź i ewangelizuj, a Ja będę z tobą. To będą godziny chwały Mojej. W ten sposób wiele dobra uczynisz całemu światu, bo zaparłeś się samego siebie i całego świata oraz poszedłeś szukać i wypełnić wolę Moją – rzekł do mnie Jezus na modlitwie w sobotni poranek 16 lutego 2020 roku, kilka godzin przed ewangelizacją w Warszawie.
Strona 4 z 19 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.