Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 28.01.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja Mławy 10-11-2018
kronikaW dniu 10 listopada 2018 roku w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie odbyła się ewangelizacja uliczna zorganizowana przez ks. Marcina Niesłuchowskiego i Wspólnotę Ewangelizacyjną WODA ŻYWA. W akcję zaangażowane były również osoby ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym GLORIA DEI z Modlina.
Never give up - nigdy nie poddawaj się. Świadectwo Piotra z Przystanku Jezus 2018
kronikaNa Przystanku Jezus było pełno takich koszulek z tym napisem jest to jedna z "firmowych" koszulek wspólnoty Tymoteusz- organizatora: never give up - nigdy nie poddawaj się| Nie podobała mi się, ale zmieniłem zdanie przez młodego, niepozornego 23-24 latka z Wrocławia. Na Eucharystii, miałem kryzys z powodu upału, przestało wiać, miałem wrażenie, że zemdleje, że mnie wyniosą i odwiozą - do Komunii szedłem ledwo żywy, wcześniej myślałem sobie
- nie pójdę w południe ewangelizować, dopiero wieczorem, nie mam siły!, niech idą młodzi - było mi bardzo źle!
Świadectwo z Przystanku Jezus 2018
kronikaŚwiadectwo chrześcijańskie polega na tym, że doświadczamy spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, a następnie mówimy to całemu światu. W praktyce oznacza to głoszenie, że Jezus żyje, działa i przemienia nasze życie, życie innych ludzi i cały świat. Dlatego w świadectwie mówimy co uczynił mi Jezus, gdzie, kiedy i jak spotkałem Jezusa, przez kogo i przez jakie wydarzenia dnia codziennego udzielał mi się, co mi powiedział na modlitwie, co dał mi do zrozumienia z prawd wiary, jak Go zobaczyłem oczami wiary, co mi uczynił (zob. Łk 1,49). Oto świadectwo z dwóch ewangelizacji, które miały miejsce w czasie Przystanku Jezus 2018. Imiona ewangelizowanych zostały zmienione, natomiast imiona ewangelizatorów są oryginalne.
Felieton młodej ewangelizatorki
kronikaZakładam na siebie granatową koszulkę z rybką w białym dymku na ramieniu i zawieszam na szyi identyfikator z moim imieniem. Koleżanki w pokoju jeszcze śpią, ale ja z podekscytowania nie mogę już spać. Czekałam na ten dzień cały rok. I oto jestem - w końcu - ewangelizatorką!
Jak to się stało? Skąd taki pomysł? Jak się tu wzięłam?
Gracjana
kronikaByło to na początku lata w dużym mieście. Podeszliśmy wraz z Grzegorzem i Krzysztofem do kobiety ok. 40-letniej, która z wyglądu wydawała się być Cyganką. Gracjana przyjechała z Rumuni wraz z dwoma synami: 15-letnim Elwisem i 11-letnim Elizeuszem. Powiedziałem jej na początku, że jej imię pochodzi od słowa łacińskiego gratia czyli łaska. Uśmiechnęła się. Szybko zrozumiała, to jak piękne jest jej imię. No cóż, w końcu język rumuński należy do rodziny języków romańskich, których podstawą jest łacina. Zaczęliśmy głosić jej kerygmę, lecz nie mówiła dobrze po polsku, więc nie mogliśmy czytać jej z Pisma Świętego. Mimo wszystko próbowaliśmy jej przekazać Dobrą Nowinę.
Powołanie do misji głoszenia kerygmy
nauczanieByło to w 1996 roku. Jechałem do Gdańska, aby odwiedzić mych rodziców. Mieszkali na ulicy Tetmajera w dwu-pokojowym mieszkaniu. Jeden pokój zajmowali oni, a w drugim mieszkała moja siostra z dwójka swych nastoletnich dzieci. W trakcie podróży czytałem książkę Jose P. Floresa „Jak ewangelizować ochrzczonych”. Postanowiłem, że zewangelizuję swego siostrzeńca. Ponieważ nie zdążyłem przeczytać całej książki, więc po wyjściu z pociągu poszedłem do baru dworcowego w Gdańsku i przeczytałem książkę do końca.
Bóg ratuje nieustannie - świadectwo
kronikaJest w Piśmie Świętym kilka dziwnych fragmentów, które nigdy nie mogłem do końca zrozumieć. Na przykład urywek z Księgi Daniela Dn 3,23-24, który brzmi tak „Trzej zaś mężowie, Szadrak, Meszak i Abed-Nego, wpadli związani do środka rozpalonego pieca. I chodzili wśród płomieni wysławiając Boga i błogosławiąc Pana”.
Przez ewangelizacje do wspólnoty - od wspólnoty do misji.
kronikaŚwiadectwo Gosi o tym jak ewangelizacja prowadzi do rozpalenia istniejącej już wiary i miłości do Boga, a wzrost w wierze i miłości rodzi w ewangelizowanym pragnienie służenia Bogu w małej wspólnocie Kościoła prowadząc do apostolstwa. Pewnego majowego dnia w parze razem ze Zbyszkiem przemierzamy wolnym krokiem ulice zabytkowej dzielnicy miasta. Jesteśmy tu nieprzypadkowo, gdyż trwa właśnie katolicka misja ewangelizacyjna tego miasta. Spotykamy różne osoby, a wśród nich mężczyznę w średnim wieku.
Ewangelizacja przez radio
kronikaGdy dostałem zaproszenie na 2,5 godzinną audycję radiową, jako główny gość tego programu zastanawiałem się jak to zrobić, aby w roli głównej wystąpił Jezus, a nie ja. Oczywiście tematem tej audycji miała być moja osoba jako ewangelizatora. Zaproponowałem redaktorowi prowadzącemu, że po pierwszej części składającej się z mojego świadectwa i typowego wywiadu, przeprowadzimy razem na falach eteru ewangelizację radiosłuchaczy. Redaktor brał udział w około 100 akcjach ewangelizacyjnych, więc nie było to dla niego żadne novum. Natomiast czymś nietypowym było przekazywanie kerygmy przez radio. Nigdy tego nie czyniłem, a nawet nie słyszałem aby ktokolwiek ewangelizował głosząc pełną kerygmę radiosłuchaczom.
Ewangelizacj bezdomnych - świadectwo Gosi
kronikaBył czas, kiedy myślał, że posiada wszystko. Kumplował się z „Perhingiem” „Masą” i „Słowikiem”. Z pruszkowskim gangiem niejednokrotnie używał życia. Na pozór nie brakowało mu niczego. To już przeszłość. Dziś mój rozmówca siedzi na dworcowym śmietniku. Stracił dawne życie… zyskał zupełnie inne. Jest bezdomnym. Spotykam go w czasie ewangelizacji, jaką moja wspólnota Przymierze Miłosierdzia przeprowadza regularnie w centrum Warszawy.
Ewangelizacja Chin
kronikaJakie było najważniejsze wydarzenie w mojej posłudze jako ewangelizatora? Na pewno, jednym z najpiękniejszych było powtórzenie się tego co stało się w Cezarei 2000 lat temu w domu rzymianina Korneliusza (zobacz Dz 10,44-47). Oto ten fragment:
„Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki. I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy przybyli z Piotrem, że dar Ducha Świętego wylany został także na pogan. „Słyszeli bowiem, że mówią językami i wielbią Boga. Wtedy odezwał się Piotr: «Któż może odmówić chrztu tym, którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my?» I rozkazał ochrzcić ich w imię Jezusa Chrystusa” (Dz 10,44-47)
Strona 4 z 16 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.