Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 19.05.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacj bezdomnych - świadectwo Gosi
kronikaBył czas, kiedy myślał, że posiada wszystko. Kumplował się z „Perhingiem” „Masą” i „Słowikiem”. Z pruszkowskim gangiem niejednokrotnie używał życia. Na pozór nie brakowało mu niczego. To już przeszłość. Dziś mój rozmówca siedzi na dworcowym śmietniku. Stracił dawne życie… zyskał zupełnie inne. Jest bezdomnym. Spotykam go w czasie ewangelizacji, jaką moja wspólnota Przymierze Miłosierdzia przeprowadza regularnie w centrum Warszawy.
Ewangelizacja Chin
kronikaJakie było najważniejsze wydarzenie w mojej posłudze jako ewangelizatora? Na pewno, jednym z najpiękniejszych było powtórzenie się tego co stało się w Cezarei 2000 lat temu w domu rzymianina Korneliusza (zobacz Dz 10,44-47). Oto ten fragment:
„Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki. I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy przybyli z Piotrem, że dar Ducha Świętego wylany został także na pogan. „Słyszeli bowiem, że mówią językami i wielbią Boga. Wtedy odezwał się Piotr: «Któż może odmówić chrztu tym, którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my?» I rozkazał ochrzcić ich w imię Jezusa Chrystusa” (Dz 10,44-47)
14 rocznica WODY ŻYWEJ
kronikaCzternaste urodziny Wody Żywej rozpoczęła w poniedziałek 13 listopada msza św. w kaplicy kościoła pw. Ducha Świętego w Mławie. Ks. Sławomir Grzela w swojej homilii przywoływał sylwetki wspominanych tego dnia przez Kościół Pięciu Braci Męczenników: Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna. Jak wskazywał, byli to zwyczajni ludzie, którzy swoim życiem i tragiczną śmiercią dali świadectwo świętości.
Ewangelizacja Warszawa 01-10-2017
kronikaW dniu 1 października odbyła się ewangelizacja w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu w ramach akcji Odnowy w Duchu Świętym. Partnerka była Anna Jakuć, a ewangelizowanymi Andżelika , Karolina i Śnieżanna z Białorusi oraz Aneta. Wszystkie osoby wyznały Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela.
Ewangelizacja w pociągu
kronikaJadąc w pociągu czytałem angielska Biblię. Siedziałem na korytarzu obok młodej kobiety w wieku ok. 35 lat. Wyraźnie zainteresowała się tym co robię. Odczułem duchowe przynaglenie „ Z góry”, że mam ją zewangelizować mimo braku ewangelizacyjnego partnera. Chcąc rozpocząć rozmowę skomentowałem żartobliwie jakieś wydarzenie w pociągu. Wtedy zagadnęła mnie o to, dlaczego czytam angielska Biblię. Odpowiedziałem jej, że jestem katolickim ewangelizatorem . Przedstawiłem sie mówiąc kilka słów o sobie i o ewangelizacji.
Ewangelizacja Warszawa 3-09-2017
kronikaW dniu 3 września 2017 roku odbyła się ewangelizacja w Warszawie na ul. Krakowskie Przedmieście. Jadąc w pociągu czytałem angielska Biblię. Siedziałem na korytarzu obok młodej kobiety w wieku ok. 35 lat. Wyraźnie zainteresowała się tym co robię. Odczułem duchowe przynaglenie „ Z góry”, że mam ją zewangelizować mimo braku ewangelizacyjnego partnera. Chcąc rozpocząć rozmowę skomentowałem żartobliwie jakieś wydarzenie w pociągu. Wtedy zagadnęła mnie o to, dlaczego czytam angielska Biblię. Odpowiedziałem jej, że jestem katolickim ewangelizatorem . Przedstawiłem się mówiąc kilka słów o sobie i o ewangelizacji.
Ewangelizacja Warszawa 26-08-2017
kronikaEwangelizacja w Warszawie w dniu 26 sierpnia 2017 roku
Ewangelizacja Warszawa 1-07-2017
informacjeW dniu 01.07.2017 odbyła się ewangelizacja uliczna w Warszawie na ul. Krakowskie Przedmieście przed kościołem seminaryjnym. Ewangelizator ze Wspólnoty Woda Żywa: Zbigniew Ignacy Kowalski. 2 osoby w tym jedna z Finlandii (protestant – luteranin) i jedna z Korei Południowej (protestantka) zawierzyło swe życie Jezusowi i przyjęło dary Ducha Świętego. Głoszenie przeprowadzono w języku angielskim i przy użyciu katolickiej biblii amerykańskiej NAB. Opiekun kościelny akcji: ks. Andrzej Grefkowicz.
Świadectwo - ewangelizacja Żydów
kronika„Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: ”Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: ”Bliskie już jest królestwo niebieskie”(Mt 10,5-7)
Trzy kobiety: babka, córka i wnuczka przyjechały z Izraela, aby poznać Polskę - kraj pochodzenia ich przodków. Siedziały na ławce jadły lody i przyglądały się przechodzącym ludziom. Podeszliśmy do nich i zapytaliśmy się czy chcą porozmawiać o Bogu.
Usłyszeć Ewangelię i poznać Chrystusa.
kronikaNa Eucharystii 30 kwietnia 2017 roku ksiądz zakończył kazanie tym, że wyraził pragnienie aby po tej mszy iść oraz gościć Ewangelię i dać świadectwo swej wiary, tym których spotykamy w swym życiu. W ten sposób otrzymałem pozwolenie, a nawet nakaz ewangelizacyjny, od swojego biskupa za pośrednictwem księdza parafialnego, aby to czynić. Zaraz po mszy spotkałem Grega i Kordiego. Ten drugi dzielił się ze mną świadectwem, że wszystko co mówiłem mu o Bogu oraz jego uzależnieniu jest prawdą i że postanowił...
Codzienna współpraca świeckich - Zacheusz
kronikaCzy ewangelizowany może sam siebie zewangelizować? Może, ile we właściwy sposób zostanie pokierowany przez ewangelizatora w rozmowie. Nawet zwykła pogawędka towarzyska może przekształcić się w ewangelizację. Zacheusz sam siebie zewangelizawał nie wiedząc o tym. Ja wystąpiłem tylko jako katalizator ewangelizacyjny czyli ktoś kto nie jest sprawcą. Obecność ewangelizatora i słowa kerygmy wypowiadane przez niego otwierają ewangelizowanego na działanie Ducha Świętego, aż w końcu ewangelizowany sam podejmuje decyzję uznania Jezusa za najważniejszą osobę w swym życiu.
Strona 5 z 16 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.