Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 08.12.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego
kronika8 czerwca 2019 roku odbyła się drugie w historii parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Pierwsze miało miejsce 15 lat temu. Obydwa nabożeństwa zorganizowała Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy tejże parafii. Inicjatorem czuwania był nasz opiekun kościelny ks. Marcin Niesłuchowski.
Ewangelizacja Warszawy 2 czerwca 2019
kronikaEwangelizacja Warszawy 2 czerwca 2019. Czy należy wysłuchiwać ewangelizowanych? Najpierw poszukajmy odpowiedzi w Piśmie Świętym. Św. Łukasz tak opisuje głoszenie kerygmy przez św. Piotra: „Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: «Mężowie Judejczycy i wszyscy (…) przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów” (Dz 2,14).
Ewangelizacja Lednicy 1 czerwca 2019
kronikaLednica to miejsce gdzie bije serce polskiego chrześcijaństwa. To miejsce niezwykłe, na którym Polska i świat cały otrzymuje morze łask Bożych, gdzie umacniamy naszą wiarę i odnawiamy nasze zrodzenie "Z wody i Ducha" (J 3,5).
Ewangelizacja Talitha Kum 29-31 maja 2019
kronikaEwangelizacja Thalita Kum 29-31 maja 2019 (na zdjęciu ewangelizacja w domu pomocy społecznej). Czy należy w ewangelizacji mówić o sakramentach? Różne są koncepcje na ten temat. Przez długi czas sądziłem, że odpowiednim czasem na mówienie o sakramentach jest katechizacja. Rzeczywiście, gdyby uczynić z sakramentów główną oś przepowiadania kerygmatycznego, to pewnie niewielkie byłyby owoce z ewangelizacji, lecz z drugiej strony, nie mówienie o nich jest dużym błędem.
Ewangelizacja na wieczorach uwielbienia
kronika24 marca, 28 kwietnia i 19 maja 2019 roku w kościele pw. Ducha Świętego w Mławie odbyły się wieczory uwielbienia. Organizatorem przedsięwzięcia była parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie i Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA, której opiekunem kościelnym jest ks. Marcin Niesłuchowski. Uwielbienie prowadził ks. Marcin, a oprawę muzyczna zespół młodzieżowy „#m20Soul”. W trakcie jednego wieczoru parafialna młodzieżowa Grupa Teatralna przedstawiła dramę ewangelizacyjną, a w drugim animowała taniec i śpiew.
Ewangelizacja w Izraelu
kronikaGdy wszedłem do grobu Pańskiego w Jerozolimie zobaczyłem, że nie ma w nim ciała Jezusa ukrzyżowanego. On zmartwychwstał! Jezus żyje i działa! Gdzie jest? Przecież Pismo Święte mówi, że ukazał się wielu (zob. 1 Kor 15,5-8). Czy może i mnie jakoś się objawi? Właśnie po to przyjechałem na rekolekcje wielkopostne tu do Izraela, aby Go spotkać żywego, zmartwychwstałego i działającego.
Ewangelizacja Mławy 08-12-2018
kronikaW dniu 8 grudnia 2018 roku odbyła się już druga w tym roku i trzecia w historii parafii Matki Bożej Królowej Polski ewangelizacja uliczna zorganizowana przez parafię, a koordynowana przez Wspólnotę ewangelizacyjną WODA ŻYWA. W ewangelizacji wzięło udział 9 osób z Wody Żywej, w tym ks. Marcin Niesłuchowski i 1 osoba ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Nazaret z Mławy.

Ewangelizacja Mławy 10-11-2018
kronikaW dniu 10 listopada 2018 roku w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie odbyła się ewangelizacja uliczna zorganizowana przez ks. Marcina Niesłuchowskiego i Wspólnotę Ewangelizacyjną WODA ŻYWA. W akcję zaangażowane były również osoby ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym GLORIA DEI z Modlina.
Never give up - nigdy nie poddawaj się. Świadectwo Piotra z Przystanku Jezus 2018
kronikaNa Przystanku Jezus było pełno takich koszulek z tym napisem jest to jedna z "firmowych" koszulek wspólnoty Tymoteusz- organizatora: never give up - nigdy nie poddawaj się| Nie podobała mi się, ale zmieniłem zdanie przez młodego, niepozornego 23-24 latka z Wrocławia. Na Eucharystii, miałem kryzys z powodu upału, przestało wiać, miałem wrażenie, że zemdleje, że mnie wyniosą i odwiozą - do Komunii szedłem ledwo żywy, wcześniej myślałem sobie
- nie pójdę w południe ewangelizować, dopiero wieczorem, nie mam siły!, niech idą młodzi - było mi bardzo źle!
Świadectwo z Przystanku Jezus 2018
kronikaŚwiadectwo chrześcijańskie polega na tym, że doświadczamy spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, a następnie mówimy to całemu światu. W praktyce oznacza to głoszenie, że Jezus żyje, działa i przemienia nasze życie, życie innych ludzi i cały świat. Dlatego w świadectwie mówimy co uczynił mi Jezus, gdzie, kiedy i jak spotkałem Jezusa, przez kogo i przez jakie wydarzenia dnia codziennego udzielał mi się, co mi powiedział na modlitwie, co dał mi do zrozumienia z prawd wiary, jak Go zobaczyłem oczami wiary, co mi uczynił (zob. Łk 1,49). Oto świadectwo z dwóch ewangelizacji, które miały miejsce w czasie Przystanku Jezus 2018. Imiona ewangelizowanych zostały zmienione, natomiast imiona ewangelizatorów są oryginalne.
Felieton młodej ewangelizatorki
kronikaZakładam na siebie granatową koszulkę z rybką w białym dymku na ramieniu i zawieszam na szyi identyfikator z moim imieniem. Koleżanki w pokoju jeszcze śpią, ale ja z podekscytowania nie mogę już spać. Czekałam na ten dzień cały rok. I oto jestem - w końcu - ewangelizatorką!
Jak to się stało? Skąd taki pomysł? Jak się tu wzięłam?
Strona 5 z 18 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.