Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 08.12.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Gracjana
kronikaByło to na początku lata w dużym mieście. Podeszliśmy wraz z Grzegorzem i Krzysztofem do kobiety ok. 40-letniej, która z wyglądu wydawała się być Cyganką. Gracjana przyjechała z Rumuni wraz z dwoma synami: 15-letnim Elwisem i 11-letnim Elizeuszem. Powiedziałem jej na początku, że jej imię pochodzi od słowa łacińskiego gratia czyli łaska. Uśmiechnęła się. Szybko zrozumiała, to jak piękne jest jej imię. No cóż, w końcu język rumuński należy do rodziny języków romańskich, których podstawą jest łacina. Zaczęliśmy głosić jej kerygmę, lecz nie mówiła dobrze po polsku, więc nie mogliśmy czytać jej z Pisma Świętego. Mimo wszystko próbowaliśmy jej przekazać Dobrą Nowinę.
Powołanie do misji głoszenia kerygmy
nauczanieByło to w 1996 roku. Jechałem do Gdańska, aby odwiedzić mych rodziców. Mieszkali na ulicy Tetmajera w dwu-pokojowym mieszkaniu. Jeden pokój zajmowali oni, a w drugim mieszkała moja siostra z dwójka swych nastoletnich dzieci. W trakcie podróży czytałem książkę Jose P. Floresa „Jak ewangelizować ochrzczonych”. Postanowiłem, że zewangelizuję swego siostrzeńca. Ponieważ nie zdążyłem przeczytać całej książki, więc po wyjściu z pociągu poszedłem do baru dworcowego w Gdańsku i przeczytałem książkę do końca.
Bóg ratuje nieustannie - świadectwo
kronikaJest w Piśmie Świętym kilka dziwnych fragmentów, które nigdy nie mogłem do końca zrozumieć. Na przykład urywek z Księgi Daniela Dn 3,23-24, który brzmi tak „Trzej zaś mężowie, Szadrak, Meszak i Abed-Nego, wpadli związani do środka rozpalonego pieca. I chodzili wśród płomieni wysławiając Boga i błogosławiąc Pana”.
Przez ewangelizacje do wspólnoty - od wspólnoty do misji.
kronikaŚwiadectwo Gosi o tym jak ewangelizacja prowadzi do rozpalenia istniejącej już wiary i miłości do Boga, a wzrost w wierze i miłości rodzi w ewangelizowanym pragnienie służenia Bogu w małej wspólnocie Kościoła prowadząc do apostolstwa. Pewnego majowego dnia w parze razem ze Zbyszkiem przemierzamy wolnym krokiem ulice zabytkowej dzielnicy miasta. Jesteśmy tu nieprzypadkowo, gdyż trwa właśnie katolicka misja ewangelizacyjna tego miasta. Spotykamy różne osoby, a wśród nich mężczyznę w średnim wieku.
Ewangelizacja przez radio
kronikaGdy dostałem zaproszenie na 2,5 godzinną audycję radiową, jako główny gość tego programu zastanawiałem się jak to zrobić, aby w roli głównej wystąpił Jezus, a nie ja. Oczywiście tematem tej audycji miała być moja osoba jako ewangelizatora. Zaproponowałem redaktorowi prowadzącemu, że po pierwszej części składającej się z mojego świadectwa i typowego wywiadu, przeprowadzimy razem na falach eteru ewangelizację radiosłuchaczy. Redaktor brał udział w około 100 akcjach ewangelizacyjnych, więc nie było to dla niego żadne novum. Natomiast czymś nietypowym było przekazywanie kerygmy przez radio. Nigdy tego nie czyniłem, a nawet nie słyszałem aby ktokolwiek ewangelizował głosząc pełną kerygmę radiosłuchaczom.
Ewangelizacj bezdomnych - świadectwo Gosi
kronikaBył czas, kiedy myślał, że posiada wszystko. Kumplował się z „Perhingiem” „Masą” i „Słowikiem”. Z pruszkowskim gangiem niejednokrotnie używał życia. Na pozór nie brakowało mu niczego. To już przeszłość. Dziś mój rozmówca siedzi na dworcowym śmietniku. Stracił dawne życie… zyskał zupełnie inne. Jest bezdomnym. Spotykam go w czasie ewangelizacji, jaką moja wspólnota Przymierze Miłosierdzia przeprowadza regularnie w centrum Warszawy.
Ewangelizacja Chin
kronikaJakie było najważniejsze wydarzenie w mojej posłudze jako ewangelizatora? Na pewno, jednym z najpiękniejszych było powtórzenie się tego co stało się w Cezarei 2000 lat temu w domu rzymianina Korneliusza (zobacz Dz 10,44-47). Oto ten fragment:
„Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki. I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy przybyli z Piotrem, że dar Ducha Świętego wylany został także na pogan. „Słyszeli bowiem, że mówią językami i wielbią Boga. Wtedy odezwał się Piotr: «Któż może odmówić chrztu tym, którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my?» I rozkazał ochrzcić ich w imię Jezusa Chrystusa” (Dz 10,44-47)
14 rocznica WODY ŻYWEJ
kronikaCzternaste urodziny Wody Żywej rozpoczęła w poniedziałek 13 listopada msza św. w kaplicy kościoła pw. Ducha Świętego w Mławie. Ks. Sławomir Grzela w swojej homilii przywoływał sylwetki wspominanych tego dnia przez Kościół Pięciu Braci Męczenników: Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna. Jak wskazywał, byli to zwyczajni ludzie, którzy swoim życiem i tragiczną śmiercią dali świadectwo świętości.
Ewangelizacja Warszawa 01-10-2017
kronikaW dniu 1 października odbyła się ewangelizacja w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu w ramach akcji Odnowy w Duchu Świętym. Partnerka była Anna Jakuć, a ewangelizowanymi Andżelika , Karolina i Śnieżanna z Białorusi oraz Aneta. Wszystkie osoby wyznały Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela.
Ewangelizacja w pociągu
kronikaJadąc w pociągu czytałem angielska Biblię. Siedziałem na korytarzu obok młodej kobiety w wieku ok. 35 lat. Wyraźnie zainteresowała się tym co robię. Odczułem duchowe przynaglenie „ Z góry”, że mam ją zewangelizować mimo braku ewangelizacyjnego partnera. Chcąc rozpocząć rozmowę skomentowałem żartobliwie jakieś wydarzenie w pociągu. Wtedy zagadnęła mnie o to, dlaczego czytam angielska Biblię. Odpowiedziałem jej, że jestem katolickim ewangelizatorem . Przedstawiłem sie mówiąc kilka słów o sobie i o ewangelizacji.
Ewangelizacja Warszawa 3-09-2017
kronikaW dniu 3 września 2017 roku odbyła się ewangelizacja w Warszawie na ul. Krakowskie Przedmieście. Jadąc w pociągu czytałem angielska Biblię. Siedziałem na korytarzu obok młodej kobiety w wieku ok. 35 lat. Wyraźnie zainteresowała się tym co robię. Odczułem duchowe przynaglenie „ Z góry”, że mam ją zewangelizować mimo braku ewangelizacyjnego partnera. Chcąc rozpocząć rozmowę skomentowałem żartobliwie jakieś wydarzenie w pociągu. Wtedy zagadnęła mnie o to, dlaczego czytam angielska Biblię. Odpowiedziałem jej, że jestem katolickim ewangelizatorem . Przedstawiłem się mówiąc kilka słów o sobie i o ewangelizacji.
Strona 6 z 18 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.