Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 19.05.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Świadectwo wobec cudzoziemców
kronikaKodeks Prawa Kanonicznego mówi tak „Świeccy, którzy na równi ze wszystkimi wiernymi przez chrzest i bierzmowanie są przeznaczeni przez Boga do apostolstwa, mają ogólny obowiązek i zarazem prawo współpracować - czy to indywidualnie, czy też zrzeszeni w stowarzyszeniach - ażeby Boże przepowiadanie zbawienia było poznane przez wszystkich ludzi na całym świecie i przez nich przyjęte. Ten obowiązek spoczywa na nich w sposób szczególny w tych okolicznościach, w których tylko przez nich ludzie mogą usłyszeć Ewangelię i poznać Chrystusa” (KPK kanon 225 par. 1). Pewnego dnia razem z Markiem (na zdjęciu pierwszy z lewej) wybraliśmy się aby świadczyć o Jezusie i Jego Ewangelii w wielkim mieście w katolickim kraju jakim jest Polska.
Świadectwo Oli
kronikaOto świadectwo trzech osób, dotyczące tego samego i jednocześnie bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu. Tak jak jedna Ewangelia została napisana według czterech osób, tak jedna ewangelizacja została opisana według trzech osób: Oli, Szymka i Zbyszka. Wszyscy troje spotykając się ze sobą w jednym miejscu i w tym samym czasie, spotkali Jezusa przemieniającego ich swoją miłością. W czasie jednej ewangelizacji objawiła się chwała Boża i Boża obecność w sercach trzech osób. To trzy świadectwa w jednym uwielbieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Pierwsze, to świadectwo Oli (patrz zdjęcie). W tym wydarzeniu jest osobą ewangelizowaną. Drugie to świadectwo Szymka (na zdjęciu pierwszy z prawej) - ewangelizatora, a trzecie to świadectwo jego partnera w ewangelizacji - autora tekstu (pierwszy z lewej).
Ewangelizacja Lednicy - 3-06-2017
kronikaEwangelizacja na Polach Lednickich odbyła się w dniu 3 czerwca 2017 r. Po raz trzeci na tym przedsięwzięciu był przedstawiciel Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA Zbyszek Ignacy Kowalski.
Ewangelizacja Thalita Kum - od 30 do 31-05-2017
kronikaEwangelizacja Thalita Kum przeprowadzonej w Warszawie w dniach od 27 maja do 3 czerwca 2017 r.przez Wspólnotę Miłosierdzia założone przez o.Antonello i o. Enrico z Włoch. Przedstawiciel Wspólnoty WODA ŻYWA Zbigniew Ignacy Kowalski ewangelizował w ramach tej akcji w dniach 30 do 31 maja 2017.
Komu w komżę, a komu na rower?
kronikaKomu w komżę, a komu na rower? Do posługiwania podczas wspólnotowych mszy św. oraz innych, nie wymagających wielkiego zaangażowania aktywności, zachęcali na spotkaniu w sali Laurowej opiekun kościelny Wody Żywej ks. Sławomir Grzela (zob. zdjęcie) i lider Katarzyna Miłobędzka (na zdjęciu pierwsza z lewej)...
Świadectwo - ewangelizacja uzależnionych
kronikaGdy stałem wraz z kolegą przed tylnymi drzwiami do Sali Kordeckiego na Jasnej Górze, podszedł do nas mężczyzna w wieku ok. 50 lat. Zapytał nas o ludzi wychodzących z sali. Właśnie odbywała się na Jasnej Górze konferencja na temat ewangelizacji. Odczułem w duchu, że Bóg przysłał nam go, abyśmy doprowadzili go do poznania Jezusa i zaprzyjaźnienia się z Nim. Wtedy nawiązując do tematu konferencji zaproponowaliśmy mu rozmowę o Bogu. Ryszard był alkoholikiem. Wielokrotnie próbował zerwać z nałogiem, lecz wszystkie te próby były bezskuteczne. Właśnie był w okresie abstynencji i żona jego postawiła mu ultimatum: albo pojedzie na Jasna Górę aby uprosić u Boga uwolnienie z uzależnienia albo rozwód i eksmisja z domu.
Świadectwo - ewangelizacja chorych
kronikaCzy należy głosić Ewangelię w szpitalach, hospicjach w domach, gdzie przebywają ciężko chorzy? Czy nie lepiej pomóc choremu przez pocieszanie, trzymanie za rękę, dobre słowo i modlitwę? Czy nade wszystko nie powinno się sprowadzić kapłanów Kościoła, aby chorzy opatrzeni sakramentami mieli życie wieczne w niebie? Tak, oto najważniejszy obowiązek rodziny, znajomych i wspólnoty parafialnej. A co z osobą, która umiera, lecz nie chce przyjąć sakramentów?
Oto historia ewangelizacji Zygmunta, osoby umierającej z powodu ciężkiej choroby.
Życzenia
„Chrystus Jezus, który poniósł [za nas] śmierć, ... zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami. Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? Jak to jest napisane: Z powodu Ciebie zabijają nas przez cały dzień, uważają nas za owce przeznaczone na rzeź. Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował...ani śmierć, ani życie...ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe...ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rz 8,34-39)
Tak jak Apostołowie, którzy z „wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa” (Dz 4,33) idźmy i głośmy, że Jezus żyje, że zmartwychwstał, że jest w sercach i na ustach naszych, aby wszyscy ludzie uwierzyli i „wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca” (Flp 2,11), albowiem "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony" (Mk 16,16)

Wesołych Świąt!
Ewangelizacja w Warszawie 7-05-2017
kronikaW dniu 7 maja 2017r. odbyła się pierwsza w tym roku ewangelizacja uliczna wspólnot Odnowy w Duchu Świętym pod kierunkim ks. Andrzeja Grefkowicza. Miejscem ewangelizacji była ul. Krakowskie Przedmieście przed kościołem seminaryjnym w sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego.
Konferencja w Augustowie
kronikaW dniu 17 lutego 2017 r. w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Augustowie odbyła sie druga już w tym mieście konferencja świeckiego ewangelizatora Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pod tytułem „Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii”. Prelegent, autor książki „Kerygma podręcznik ewangelizatora” i trener katolickich ewangelizatorów w odróżnieniu do pierwszej konferencji skoncentrował się głównie na przekazaniu praktycznej strony głoszenia Dobrej Nowiny w różnych formach, sposobach, miejscach, sytuacjach i środowiskach.
Świadectwo Renaty
kronikaW sierpniu 2016 r. uczestniczyłam w Kursie Pawła zorganizowanym przez Wspólnotę Ewangelizacyjną Woda Żywa z Mławy. Cała ekipa Ewangelizatorów to osoby pokorne i pełne miłości do Boga i bliźniego. Ostatniego dnia Rekolekcji po Mszy Świętej i indywidualnym błogosławieństwie Kapłana zostaliśmy rozesłani po dwoje, jak Apostołowie do domów mieszkańców Augustowa, aby głosić Dobrą Nowinę "twarzą w twarz". To wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie!
Strona 6 z 16 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.