Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 26.06.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Konferencja w Augustowie
kronikaW dniu 17 lutego 2017 r. w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Augustowie odbyła sie druga już w tym mieście konferencja świeckiego ewangelizatora Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pod tytułem „Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii”. Prelegent, autor książki „Kerygma podręcznik ewangelizatora” i trener katolickich ewangelizatorów w odróżnieniu do pierwszej konferencji skoncentrował się głównie na przekazaniu praktycznej strony głoszenia Dobrej Nowiny w różnych formach, sposobach, miejscach, sytuacjach i środowiskach.
Świadectwo Renaty
kronikaW sierpniu 2016 r. uczestniczyłam w Kursie Pawła zorganizowanym przez Wspólnotę Ewangelizacyjną Woda Żywa z Mławy. Cała ekipa Ewangelizatorów to osoby pokorne i pełne miłości do Boga i bliźniego. Ostatniego dnia Rekolekcji po Mszy Świętej i indywidualnym błogosławieństwie Kapłana zostaliśmy rozesłani po dwoje, jak Apostołowie do domów mieszkańców Augustowa, aby głosić Dobrą Nowinę "twarzą w twarz". To wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie!
Dwa świadectwa Gosi
kronikaNazywam się Gosia. Wychowałam się w katolickiej rodzinie w jednej z lubelskich wsi.
Tak jak moi rówieśnicy przyjęłam po kolei wszystkie sakramenty: Chrzest Święty, Spowiedź, Komunię Świętą, Bierzmowanie. Po dzień dzisiejszy doskonale pamiętam mieszkania moich dziadków, które były pełne dewocjonaliów. Udział w niedzielnej Mszy Świętej był dla mnie normalnością, a obecność księdza w rodzinie (chociaż tej dalszej), był nieskrywanym powodem do dumy. Na pozór miałam bardzo sprzyjające warunki do nawiązania relacji z Panem Bogiem. Jednak zabrakło w tym wszystkim najważniejszego – mojej woli poznania Boga.
Świadectwo Eli
kronikaŚwiadectwo Elżbiety z ewangelizacji w parafii Świętej Rodziny w Augustowie w ramach Kursu Pawła, przeprowadzonego przez Wspólnotę Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z parafii Matki Bożej Królowej Polski z Mławy w dniach od 20 do 29 sierpnia 2016 r. Ewangelizacja "twarzą w twarz" po augustowskich domach była jednym z elementów działań ewangelizacyjnych podjętych przez Wspólnotę WODA ŻYWA w tych dniach w tej parafii.
Kurs Filipa 15-10-2016
kronika15 października 2016 r. w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła rekolekcje pn. KURS FILIPA dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Była to druga grupa bierzmowanych. Z pierwszą grupą rekolekcje przeprowadzono 8 października.
Ewangelizacja w Warszawie 09-10-2016
kronikaW dniu 9 października 2016 r. r. odbyła się ostatnia w tym roku ewangelizacja uliczna na Freta w Warszawie. Reprezentantem Wspólnoty Woda Żywa z Mławy był Zbigniew Ignacy Kowalski. Deszcz trochę przeszkodził w ewangelizacji - akcja trwała tylko 1 godzinę...
Kurs Filipa 08-10-2016
kronika8 października 2016 r. w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła rekolekcje pn. KURS FILIPA dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
Ewangelizacja w Warszawie 04-09-2016
kronikaW dniu 4 września 2016 r. r. odbyła się czwarta w tym sezonie ewangelizacja uliczna na Freta w Warszawie. Również Wspólnota Woda Żywa wzięła udział w ewangelizacji.

Kurs Pawła w Augustowie
kronikaW dniach od 21 do 29 sierpnia 2016 roku, w parafii Świętej Rodziny w Augustowie odbyły się rekolekcje dla katolickich ewangelizatorów pod nazwą Kurs Pawła. W rekolekcjach uczestniczyło 17 świeckich ewangelizatorów (z tego 8 z Augustowa), którzy w ramach swego letniego urlopu podjęli trud głoszenia Dobrej Nowiny. Opiekę kościelna sprawował ks. Maksymilian Barwikowski z Diecezji Ełckiej.
Ewangelizacja na ŚDM 2016 w Krakowie
kronikaŚwiatowe Dni Młodzieży w Polsce już za nami. Odbywały sie w dniach od 26 do 31 lipca 2016 r. w Krakowie. Po raz pierwszy w życiu miałem okazję w nich uczestniczyć mimo, że dość już dawno ukończyłem wiek młodzieńczy. W tych wydarzeniach wziąłem udział jako wolontariusz. Byłem członkiem ekipy 1500 ewangelizatorów z prawie wszystkich krajów świata. Już od 18 lipca w ramach ŚDM działało Międzynarodowe Centrum Ewangelizacyjne (MCE). Przesłaniem ewangelizacyjnym tego przedsięwzięcia były słowa Jezusa skierowane do wszystkich swych uczniów Idźcie, czyńcie uczniów ze wszystkich narodów (Mt. 28:19).
Ewangelizacja w Parku Fonann
kronikaW dniu 19 czerwca 2016 r. w Warszawie odbyła się druga w tym roku ewangelizacja uliczna Odnowy W Duchu Świętym pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza. Tym razem została zmieniona lokalizacja. Akcja ewangelizacyjna nie odbyła się więc jak zwykle na ul. Freta przed kościołem Ducha Świętego, lecz w Parku Fontann na Starym Mieście ok. 500 m od kościoła. Moim partnerem w ewangelizacji był Marek.
Strona 7 z 17 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.