Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 26.06.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja Lednicy 2016
kronikaW dniu 5 czerwca 2016 r. odbyła się moja druga ewangelizacja Lednicy. Razem z Maksymilianem kilka razy głosiliśmy kerygmę dla 6 grup młodych ludzi. 25 z nich wyznało, że Jezus jest ich jedynym Panem i Zbawicielem i postanowili pójść z Nim oddając Mu swe życie. A co mówią o sobie organizatorzy akcji ewangelizacyjnej pod nazwą „Ewangelizatorzy Lednicy”.
Ewangelizacja Warszawa 29-05-2016
zaproszenieW dniu 29 maja 2016 r. odbyła się pierwsza w tym sezonie ewangelizacja uliczna na Freta w Warszawie. Również Wspólnota Woda Żywa wzięła udział w ewangelizacji.
Ewangeliza na Juwenaliach 2016
zaproszenieW dniu 13 maja 2016 odbyła się ewangelizacja w trakcie Juwenaliów w Warszawie. Akcja rozpoczęła się w kościele pw. Zbawiciela od mszy św. i adoracji, a następnie przeniosła się na skwer przed stadionem Syrenki. Dzieło ewangelizacyjne zorganizowała Wspólnota Akademicka przy kościele św. Anny w Warszawie. Po raz drugi głównym koordynatorem była Ania Krupa, uczestniczka Kursu Pawła w Mławie w lipcu 2014 r., a moderatorem kościelnym ks. Mateusz.

Kurs Filipa 1-2 kwietnia 2016
kronikaWielkie skupienie malowało się niemal cały czas na twarzach uczestników kwietniowego kursu Filip w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Finał rekolekcji zaś tradycyjnie już przyniósł istną eksplozję Bożej radości.
Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa tym razem zorganizowała dwudniowy kurs dla wszystkich - bez względu na wiek. W piątek 1 i w sobotę 2 kwietnia AD 2016 wzięło w nim udział kilkanaście osób, począwszy od nastolatków, a skończywszy na osobach w wieku średnim (seniorzy się na rekolekcje nie skusili).
Kurs Filipa w Augustowie
kronikaNa zaproszenie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie, Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z Mławy przeprowadziła Kurs Filipa dla młodzieży. W rekolekcjach poza młodzieżą obecna była grupa osób nieco starszych. Łącznie było ok. 15 uczestników. Kurs odbył się w Domu Księży Emerytów Diecezji Ełckiej, a nabożeństwa w bazylice mniejszej pw. Najświętszego serca Pana Jezusa. Opiekunami kościelnymi byli ks. Marcin Mackiewicz i ks. Marcin Jakubowski. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem była Anna Citko – katechetka z parafii pw. Świętej Rodziny z Augustowa.
Kerygma - podręcznik ewangelizatora


Książka pt „KERYGMA - podręcznik ewangelizatora” - Zbigniew Ignacy Kowalski.
Wydawnictwo MICHALINEUM. Format: 14,5 cm/20,5 cm, oprawa miękka, kartonowa, klejona, foliowana, stron 368. Imprimi potest - Przełożony Generalny ks. Kazimierz Radzik CSMA.
W tej publikacji zawarto praktyczne i konkretne wskazówki jak ewangelizować, aby głoszenie zakończyło się pozytywnym przyjęciem Dobrej Nowiny przez ewangelizowanego. Czytelnicy odnajdą na stronach tej książki nie tylko praktyczny i skuteczny przekaz kerygmy w wymiarze teologicznym, psychologicznym i duchowym, poparty przykładowym scenariuszem głoszenia Dobrej Nowiny, lecz także sposób na to jak stać się prawdziwym człowiekiem – ewangelizatorem i wojownikiem Chrystusa.
Wigilia we Wspolnocie 2015
kronikaW dniu 14 grudnia 2015 r. w naszej Wspólnocie odbyło się adwentowe świętowanie Bożego Narodzenia. Nasze serca napełniła Boża miłość Pana naszego Jezusa Chrystusa, który był, który jest i który nadchodzi. Czyż nie jest już obecny w nas i pośród nas? Zobacz zdjęcia :)
12 rocznica WODY ŻYWEJ
- Każdy z nas jest cegłą. która buduje tę wspólnotę. Cegłą małą, ale bardzo ważną - mówił w swojej homilii podczas mszy św. z okazji 12. rocznicy powstania Wody Żywej ks. Piotr Smoliński.Wyjątkowe, rocznicowe spotkanie wspólnoty zorganizowano w poniedziałek 23 listopada. Rozpoczęła je celebrowana przez opiekuna kościelnego WŻ ks. Piotra Smolińskiego msza św. w kaplicy kościoła pw. Ducha Świętego w Mławie.
Kurs Filipa w par.Świętej Rodziny 13-15.11.2015
kronikaW dniach od 13 do 15 listopada 2015 r. w parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie, Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła KURS FILIPA dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
Ewangelizacja w Warszawie 11-10-2015
kronikaW dniu 11 października 2015 r. odbyła się ostatnia w tym roku ewangelizacja uliczna na ulicy Freta. Ewangelizatorzy z wielu wspólnot warszawskich pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza posługiwali Słowem, świadectwem, pantomimą, śpiewem i tańcem, aby wszyscy ludzie otworzyli drzwi swego serca Chrystusowi jak zapisano na banerze ewangelizatorów.
Kurs Filipa dla mlodzieży z Wojnówki
kronikaW dniach od 25 do 27 września 2015 r. w domu rekolekcyjnym w Dąbrowie Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła KURS FILIPA dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W rekolekcjach wzięło udział 27 młodych osób z parafii św. Stanisława Kostki z Wojnówki wraz ze swoim ks. proboszczem Grzegorzem Nowomiejskim.
Strona 8 z 17 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.