Drugie wydanie KERYGMY PODRĘCZNIKA EWANGELIZATORA
Dodane przez Zbigniew Kowalski dnia 30.01.2020
Książka Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pt „KERYGMA - Podręcznik ewangelizatora” wyszła w Wydawnictwie MICHALINEUM w drugiej uzupełnionej odsłonie. Uzupełnienie dotyczy nowego okresu badawczego, który obejmuje lata od poprzedniego wydania czyli 2014- 2019. W rozdziale "statystyka skuteczności ewangelizacji" znacznie poszerzono zakres analizy oraz jej przekroje odnośnie różnych form ewangelizacji praktykowanych przez Zbigniewa Ignacego Kowalskiego w swej intensywnej działalności jako katolickiego ewangelizatora. Oczywiście wydano tak jak poprzednio łącznie z Imprimi potest, które zaakceptowane zostało przez Przełożonego Generalnego ks. Kazimierza Radzika CSMA.
Rozszerzona zawartość newsa
Książka Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pt „KERYGMA - Podręcznik ewangelizatora” wyszła w Wydawnictwie MICHALINEUM w drugiej uzupełnionej odsłonie. Uzupełnienie dotyczy nowego okresu badawczego, który obejmuje lata od poprzedniego wydania czyli 2014- 2019. W rozdziale "statystyka skuteczności ewangelizacji" znacznie poszerzono zakres analizy oraz jej przekroje odnośnie różnych form ewangelizacji praktykowanych przez Zbigniewa Ignacego Kowalskiego w swej intensywnej działalności jako katolickiego ewangelizatora. Oczywiście wydano tak jak poprzednio łącznie z Imprimi potest, które zaakceptowane zostało przez Przełożonego Generalnego ks. Kazimierza Radzika CSMA. Oto zachęta wydawnictwa Michalineum:

Zbigniew Ignacy Kowalski (ur. 6 kwietnia 1955 roku w Wieluniu), żonaty (1980), ekonomista (Uniwersytet Gdański 1979) i teolog (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski 2011). Posługiwał jako nadzwyczajny szafarz komunii świętej, animator przygotowujący młodzież do bierzmowania, muzyk, rekolekcjonista, głosiciel konferencji, autor różnych publikacji. Jest założycielem i wieloletnim liderem Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA w Mławie. Przeprowadził w latach 2002-2019 ok. 575 głoszeń Dobrej Nowiny (w tym 75% skutecznych) w 156 akcjach ewangelizacyjnych w Polsce i za granicą oraz współorganizował i współprowadził około 59 kursów i rekolekcji oraz innych przedsięwzięć ewangelizacyjnych np. ewangelizacje przez Radio Niepokalanów, produkcja filmu "Dobra Nowina" (w wersji polskiej i angielskiej), indywidualne akcje ewangelizacyjne, publikacja książek.

Autor publikacji specjalizuje się w ewangelizacji bezpośredniej oraz formacji i szkoleniu świeckich ewangelizatorów w Kościele Katolickim. W tej publikacji zawarto praktyczne i konkretne wskazówki jak skutecznie ewangelizować, aby głoszenie zakończyło się pozytywnym przyjęciem Jezusa i Jego Dobrej Nowiny przez ewangelizowanego do swego życia.

Czytelnicy odnajdą na stronach tej książki nie tylko praktyczny i skuteczny przekaz kerygmy w wymiarze teologicznym, psychologicznym i duchowym, poparty przykładowym scenariuszem głoszenia Dobrej Nowiny, lecz także sposób na to jak stać się prawdziwym człowiekiem – ewangelizatorem i wojownikiem Chrystusa.

Niniejszy podręcznik ewangelizatora jest praktyczną pomocą dla katolickich ewangelizatorów – zarówno duchownych jak i osób świeckich: duszpasterzy, katechetów, członków wspólnot parafialnych, a także dla wszystkich pragnących spotkać Chrystusa w sposób osobisty, konkretny, uzdrawiający i przemieniający życie we wszystkich wymiarach człowieczeństwa. Doświadczeni ewangelizatorzy na podstawie tej publikacji mogą zweryfikować i ulepszyć swoje metody ewangelizowania i postępowania na drodze uświęcania własnego i tych, których Bóg stawia przed nimi.

POLECAMY!

Ks. Sylwester Łącki CSMA
Zakup i więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa Michalineum


ZAKUP KSIĄŻKI