Ewangelizacja w Warszawie 2008
Dodane przez Zbigniew Kowalski dnia 25.09.2008
Od połowy lat 90-tych ks. Andrzej Grefkowicz znany duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym, egzorcysta diecezjalny i proboszcz podwarszawskiej parafii w Magdalence gdzie prowadzi centrum formacyjne „Wieczernik” organizuje uliczne ewangelizacje na Starym Mieście w Warszawie. Członkowie Wspólnoty „Woda Żywa” regularnie uczestniczą w tych ewangelizacjach. W galerii zdjęć można zobaczyć fotoreportaż z ewangelizacji, która odbyła się 31 sierpnia 2008r. i 28 wrzesnia 2008r.

Rozszerzona zawartość newsa
Warszawa chluba naszego kraju, najbogatsze miasto, centrum kultury i biznesu jest niestety coraz bardziej duchowo jałowa. Jest tu w Polsce najniższy odsetek ludzi uczęszczających na msze niedzielne święte. Od połowy lat 90-tych ks. Andrzej Grefkowicz znany duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym, egzorcysta diecezji warszawskiej i proboszcz podwarszawskiej parafii w Magdalence gdzie prowadzi centrum formacyjne „Wieczernik” organizuje uliczne ewangelizacje na Starym Mieście w Warszawie.
Ewangelizacje odbywają się przy wejściu do kościoła paulinów p.w. Ducha Świętego na ul. Freta. W czasie 2 godzinnej akcji jedna część ewangelizatorów śpiewa, druga przedstawia scenki pantomimiczne i głosi świadectwo, trzecia modli się a czwarta głosi Dobrą Nowinę w rozmowach indywidualnych. Nierzadko po takiej rozmowie w sercach słuchających wzbudzone zostaje pragnienie nawiązania relacji z Bogiem lub pogłębienia tej relacji. Zdarzają się powroty do Kościoła, głębokie spowiedzi, zaangażowanie w sprawy Kościoła, poprawa relacji rodzinnych czy zawodowych. Słowo Boże przemienia wszystkie dziedziny życie tego, kto uwierzy w Jezusa Chrystusa, jednak to, co najważniejsze dzieje się w duszy człowieka nawróconego. Otrzymuje nowe życie, które jest życiem dziecka Bożego, to radość przebywanie w bliskości z Bogiem, to trzymanie się ręki Jezusa, to prowadzenie przez Ducha Świętego i trwanie w Kościele.
Członkowie Wspólnoty „Woda Żywa” regularnie uczestniczą w ewangelizacjach na Starym Mieście. W galerii zdjęć można zobaczyć fotoreportaż z ewangelizacji, która odbyła się 31 sierpnia 2008r. i 28 września 2008r. To obraz Kościoła Katolickiego szukajacego zagubionych owiec nie tylko w murach kościoła czy salach lekcyjnych lecz na placach i ulicach według słów Jezusa "Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie" (Mt 22,9)


Galeria zdjęć z ewangelizacji: Galeria