Kurs Filipa w Kowalewie
Dodane przez Zbigniew Kowalski dnia 12.12.2006
Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła rekolekcje KURS FILIPA w Domu Dziecka w Kowalewie w dniach 8-10 grudnia 2006r. W Kursie wzięło udział ok. 20 wychowanków Domu Dziecka oraz 3 osoby dorosłe. Obejrzyj Galerię zdjęć
Rozszerzona zawartość newsa
Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła rekolekcje KURS FILIPA w Domu Dziecka w Kowalewie w dniach 10-12 grudnia 2006r. W Kursie wzięło udział ok. 20 wychowanków Domu Dziecka oraz 3 osoby dorosłe.
Wspólnota przyjechała na zaproszenie pani Joanny Tańskiej p.o. Dyrektora tej placówki. W piątek rozpoczęły sie rekolekcje ok. godz. 19.00 od modlitwy po której rozpoczęło się początkowe nauczanie, a potem opiekun kościelny Wody Żywej ks. Zbigniew Paweł Maciejewski odprawił mszę świętą z homilia o miłości Bożej. Nastepnego dnia po animacji (rodzaj zabawy) i modlitwie uczestnicy przechodzili następne ,,stopnie do nieba" czyli tematy: grzechu, zbawienia, wiary i nawrócenia aby pod koniec dnia zdecydowac się na ,,tak" lub na ,,nie" czy Jezus Chrystus jest ich jedynym Panem i Zbawicielem. Prawie wszyscy wyznali, że Jezus jest ich Panem i że oddają Mu całe swoje życie. Dzień zakończył sie w atmosferze radości na zabawie.
W niedzielę odbył się najważniejszy punkt rekolekcji czyli modlitwa o przyjęcie daru Ducha Świętego. Nad każdym uczestnikiem indywidualnie przeprowadzona została modlitwa. To dotknięcie Bożą miłoścą było niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla uczestników ale prowadzących co szczególnie było widoczne na mszy świętej kończącej Kurs Filipa.
Co dalej? Czy w Domu Dziecka powstanie Wspólnota? Ks. Zbigniew obiecał, że nie zostawi jest samej.
Obejrzyj Galerię zdjęć