Dwie ewangelizacje uliczne
Dodane przez Zbigniew Kowalski dnia 12.07.2011
19 czerwca i 10 lipca 2011 odbyły się dwie ewangelizacje uliczne w Warszawie.
W akcjach tych, w których uczestniczyły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy pod kierownictwem ks. Andrzeja Grefkowicza wzięła również udział Wspólnota WODA ŻYWA przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.
Rozszerzona zawartość newsa
19 czerwca i 10 lipca 2011 odbyły się dwie ewangelizacje uliczne w Warszawie.
W akcjach tych, w których uczestniczyły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy pod kierownictwem ks. Andrzeja Grefkowicza wzięła również udział Wspólnota WODA ŻYWA przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Ewangelizacje odbywają się już od 15 lat na ul. Freta przed kościołem Świętego Ducha na warszawskiej starówce.
W trakcie głoszenia Dorej Nowiny niejednokrotnie dochodzi do nawrócenia, kiedy poruszone Słowem Bożym serce człowieka otwiera się na Boga. W trakce ewangelizacji nad głowami uczestników rozpostarty jest banner ze słowami Jana Pawła II aby otworzyć drzwi Chrystusowi. Jest to nawiązanie do fragmentu z Apokalipsy św. Jana mówiącego o Jezusie kołaczącego do serc ludzkich (Ap 3,20-21). Otwarcie to dokonuje się przez akt wiary i nawrócenia czyli poddania swej woli Bogu i podążanie za Nim każdego dnia.

Ewangelizacja rozpoczyna się modlitwą wszystkich zaangażowanych - w klasztorze Ojców Paulinów, ul. Długa 3, o godzinie 16.00. Po niej uczestnicy wychodzą na ulicę Freta, przed kościół Ducha Świętego. Zakończenie ok. godziny 18.00. Zaangażować się można na kilka sposobów:

1. Ewangelizacja bezpośrednia. To rozmowy z przechodniami czyli głoszenie Ewangelii. Mogą ją prowadzić osoby po ukończeniu Kursu "Pierwsze słowo" lub " Kursu Paweł".

2. Śpiew. Można się również zaangażować do grupy śpiewającej.

3. Świadectwo. Można przedstawić swoje świadectwo o tym co konkretnie Chrystus dokonał w życiu tego kto głosi świadectwo. Jest to kerygmatyczne świadectwo głoszone publicznie, w czasie ewangelizacji, w wybranym terminie.
4. Modlitwa osłonowa. Jest to modlitwa za osoby prowadzące rozmowy i także za innych zaangażowanych w ewangelizację. Tę posługę może podejmować każdy, bez specjalnego przygotowania.
5. Pantomima. Odgrywane są scenki pantomimiczne na ulicy o tematyce ewangelicznej.
Organizatorzy zachęcają i zapraszają wszystkich do uczestnictwa
Następne akcje ewangelizacyjne odbędą się:


15.08.2011
28.08.2011
18.09.2011
2.10.2011

Dla przypomnienia w Kościele Katolickim przygotowywani są ewangelizatorzy do podejmowania takich form głoszenia Dobrej Nowiny. Odbywają się szkolenia rekolekcyjne pod nazwą Kurs Pawła lub Pierwsze Słowo. Uczą one katolików świeckich i duchownych do dzielenia się Dobrą Nowiną w różnych okolicznościach (nie tylko w czasie ewangelizacji ulicznych).
Najbliższy kurs Pierwsze Słowo odbędzie się w Magdalence w terminie 20-29 sierpnia 2011, zapisy już trwają.
Więcej informacji na stronie Centrum Formacji „Wieczernik” katolickiej Odnowy w Duchu Świętym : www.cfw.odnowa.org
e-mail: magdalenka@odnowa.org.
Fotorelację z kursu można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz