Kurs Pawła w Mławie 19-27 lipiec 2014
Dodane przez Zbigniew Kowalski dnia 30.07.2014
W dniach 19-27 lipca 2014 w par. Matki Bożej Królowej Polski odbyły się rekolekcje pod nazwą KURS PAWŁA. Rekolekcję przeprowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA wraz z ks. Piotrem Smolińskim. Specjalnym gościem w ekipie posługującej był ks. Arkadiusz Czubakowski
Rozszerzona zawartość newsa
W dniach 19-27 lipca 2014 w par. Matki Bożej Królowej Polski odbyły się rekolekcje pod nazwą KURS PAWŁA. Rekolekcję przeprowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA wraz z ks. Piotrem Smolińskim. Specjalnym gościem w ekipie posługującej był ks. Arkadiusz Czubakowski.

W trakcie Kursu zarówno ekipa jak i część uczestników odwiedziło ks. Jacka Gołębiowskiego, nowego proboszcza Dąbrowy i posługiwała muzycznie oraz modlitewnie w trakcie prowadzonych przez ks. Jacka rekolekcjach dla młodzieży.

Uczestnikami Kursu Pawła było kilkanaście osób nie tylko z Mławy ale również z całej Polski. Był to wspaniały, ale i wymagający czas dla 12 uczestników kursu, którego celem było nauczenie skutecznej ewangelizacji. Nauczania przeplatane były modlitwą, śpiewem, dynamikami, twórczością (scenki teatralne, pantomima, prace plastyczne itp), animacjami, zajęciami praktycznymi i zabawami.

Treść kursu (wg. tzw. starej metodologii) wyrasta z nauczania Kościoła takich jak Evangelii Nuntiandii, Redemptoris Missio, Katechizm Kościoła Katolickiego itp. a w szczególności wezwania Jana Pawła II do podjęcia dzieła ewangelizacji nowej w jej zapale, metodzie, środkach wyrazu podejmowanych przez świeckich i duchownych czyli do Nowej Ewangelizacji. Zwieńczeniem kursu była jednodniowa ewangelizacja w Łomii pod Mławą.

Dziękujemy Bogu za ten drugi już w Diecezji Płockiej Kurs Pawła (pierwszy odbył się w Sikorzu w 2007), a piąty w historii Wspólnoty oraz za wiele łask które otrzymali uczestnicy, ekipa prowadząca kurs oraz ci którym głoszono Dobrą Nowinę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Galeria