Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 26.06.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Zbyszek Kowalski - ewangelizator z Mławy
Zbigniew Ignacy Kowalski jest założycielem i wieloletnim liderem Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA w Mławie. Od wielu lat prowadzi rekolekcje i uczestniczy w akcjach ewangelizacyjnych, między innymi na Przystanku Jezus (ewangelizacja Przystanku Woodstock w Kostrzynie). W ciągu ponad 12 lat uczestniczył w około 80 akcjach ewangelizacyjnych oraz zorganizował i współprowadził około 50 rekolekcji.

Jak przebiegają takie rekolekcje? Kto może w nich uczestniczyć? Z takim właśnie krótkim opisem rekolekcji dla 15 osobowej grupy przeprowadzonych ostatnio w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie nadesłanym przez Zbyszka Kowalskiego chcemy czytelników zapoznać.

Na początku rekolekcji koordynator kursu Zbyszek Kowalski zadał wszystkim pytanie: Czy chcesz zobaczyć i poznać Boga? Nawiązał w ten sposób do wypowiedzi św. Filipa, który prosił Jezusa aby pokazał mu Boga (Ewangelia św. Jana rodz. 14, wiersz 8) – stąd nazwa rekolekcji – Kurs Filipa. Jezus odpowiedział mu, że każdy kto Go zobaczył to zobaczył Boga. Koordynator poprosił więc aby uczestnicy i prowadzący otworzyli swe serca i umysły na spotkanie Boga w Jezusie Chrystusie i na to wszystko co wydarzy się na tych rekolekcjach. Rzeczywiście kurs ten okazał się duchowym spotkaniem z miłosiernym i kochającym Bogiem.Już pierwszy duchowy dotyk Jezusa odczuli uczestnicy przy dzieleniu się Bożym słowem. Potem przy nauczeniach, we mszy świętej , komunii i spowiedzi świętej. Jednak kulminacją były dwa wydarzenia rekolekcyjne. Pierwszy, to akt zawierzenia Jezusowi przez indywidualną decyzję uznania Jezusa za swego Pana i oddanie Mu swego życia i drugi jeszcze mocniejszy – otwarcie się na dar Ducha Świętego i przyjęcie Jego obecności oraz Jego łask przez modlitwę wstawienniczą. Duchowe dotknięcie i działanie Ducha Świętego było tak silne, że żaden z uczestników nie wątpił w Boże działanie i jego miłującą obecność pośród nich.
Wszyscy spotkali się z Jezusem w sposób duchowy: poznali Go, pokochali i postanowili pójść z Nim przez życie, przez Jego naśladowanie.

Na zakończenie rekolekcji uczestnicy zapragnęli dalszego ciągu tego co wydarzyło się na Kursie Filipa. Postanowili więc, spotykać się z Jezusem i ze sobą nawzajem w małej wspólnocie parafialnej. Czy to będzie nowa wspólnota czy już istniejąca, jeszcze nie wiadomo: najważniejsze jest gorące pragnienie serca, a dobry Bóg pobłogosławi i poprowadzi „po właściwych ścieżkach” (Ps 23).

Prowadzącymi rekolekcje poza wspomnianymi księżmi byli: Anna Citko i Mateusz Miklaszewski z Augustowa oraz Dorota Pawlikowska, Oliwia Podzińska, Grzegorz Dzikowski i Zbigniew Kowalski z Mławy. Pomocą przez posługę modlitwą wstawienniczą służyli członkowie augustowskiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

W najbliższym czasie Kurs Filipa Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa poprowadzi również w Mławie, w dniach 1-2 kwietnia br. w budynku parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Mariackiej 20.

Zapisać się może każdy, niezależnie od wieku. Chętni do wzięcia udziału w kursie proszeni są o telefon do animatora wspólnoty Zbigniewa Kowalskiego pod numer 514 168 818.

25.03.2016
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.