Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 26.06.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kerygmat-zbawienie, odkupienie i usprawiedliwienie
„Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu” (Mk 10,45)

Jak wytłumaczyć zbawienie w Jezusie? Pewnego chłopca porwali bandyci aby otrzymać okup od jego opiekunów. Skontaktowali się z jego rodziną i zażądali 100 miliardów dolarów. Nikt jednak nie miał takiej sumy. Nawet najbogatsze państwo świata odmówiło pomocy bo nie było w stanie zapłacić tak ogromnej sumy. Gdy porywacze postanowili zabić chłopca pojawił się pewien człowiek i zapłacił bandytom pełną kwotę. Nie zapłacił okupu w dolarach lecz swoją krwią. On dał swoje życie aby chłopiec mógł żyć. Ten który zapłacił swym życiem po 3 dniach zmartwychwstał. Chłopiec i jego wybawca zostali przyjaciółmi i zawsze przebywali razem.

Porywaczami są pożądliwości tego świata, którymi posługuje się szatan abyśmy popadli w niewolę grzechu. Właśnie grzech jest tą ogromną sumą pieniędzy, której nikt na świecie nie jest w stanie zapłacić. Tymi porwanymi są wszyscy ludzie, którzy sami o własnych siłach nie są w stanie się uwolnić od grzechu. Ten grzech sprowadza śmierć na wszystkich. Tylko Chrystus jako człowiek nie był w niewoli grzechu. Tylko On będąc wolnym mógł uwolnić nas z tej niewoli. On dał swoje życie w zamian za nasze życie. On spłacił cały dług i uczynił nas wolnymi. To pierwszy etap zbawienia czyli odkupienie.

Drugi etap to usprawiedliwienie lub inaczej mówiąc - obdarowanie dziecięctwem Bożym, lub nowe życie z Bogiem. Jezus nie pozostał jednak na etapie odkupienia naszych win. On zmartwychwstał. To jedna z niewielu rzeczy na tym świecie której nie można do niczego porównać ani przedstawić w przypowieści. On zaprosił nas do wspólnego przebywania z Nim. Dlaczego? Jak wiadomo ci co siedzieli w wiezieniu po uwolnieniu wracają przeważnie do starego życia, do zła które popełniali. Na marginesie należy dodać, że Maryja będąc bez grzechu mimo, że nie potrzebowała odkupienia jednak potrzebowała tego drugiego etapu zbawienia jakim jest usprawiedliwienie.

Dlatego Jezus mówi nam: „nie musisz wracać do niewoli grzechu aby znowu pogrążyć się w śmierci. Bądź ze mną teraz, tu na ziemi i w wieczności. Bądź Moim przyjacielem, zasiądź na moim tronie obok Mnie. To miejsce jest dla ciebie, kocham cię”

22.10.2012
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.