Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 26.06.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Dlaczego ziarno gorczycy?
Medytujemy i kontemplujemy słowa Jezusa aby dowiedzieć się o co Mu chodzi. Czasami warto również zastanowić sie nad tym czego Jezus nie powiedział. Dlaczego nie porównał Królestwa do ziarnka cedru, które jest bardzo maleńkie w porównaniu do ogromnego drzewa, które wyrasta z tego ziarenka. Jezus uczynił to celowo. Słowem kluczem do zrozumienia jest „jarzyna”. To roślina jednoroczna, rosnąca i wydająca owoce tylko w jednym sezonie. Umiera na jesień lecz ziarna które z niej spadną są zasiewem dla następnych krzaków gorczycy. Jej ziarenka są tak małe, że przy dużym wietrze mogą polecieć bardzo daleko i wówczas mogą wyrosnąć młode gorczyce kilometry od macierzystej jarzyny.

Przyjrzyjmy się teraz zaczątkowi Królestwa Bożego jakim jest Kościół. Jak rozwija sie w czasie? Otóż pokolenia chrześcijan przekazują następnym pokoleniom swą wiarę a potem umierają. Wówczas te nowe pokolenia przekazują wiarą swym następcom i tak dalej. Gdy przekaz wiary jest mocny wtedy liczniejsze jest następne pokolenie chrześcijan. Królestwo Boże rozwija się. Gdy przekaz jest słaby wtedy zanika. Widać to wyraźnie w Europie jak przekaz ewangeliczny kolejnych pokoleń jest coraz słabszy. Królestwo Boże zacznie się rozwijać a nie zwijać, gdy ty i ja zabierzemy się do solidnej i wytrwałej roboty ewangelizacyjnej. Jeżeli nie rzucimy ziarna Bożego Słowa na glebę serc ludzkich to nic nie wyrośnie. Jezus dał nam pracę na pełny etat. Przyjmijmy z miłością to zatrudnienie.

Pamiętajmy, że tak jak codziennie trzeba piec chleb aby pożywić siebie i innych tak samo codziennie trzeba ewangelizować, bo następne pokolenia umrą z głodu. Nie głodu materialnego pożywienia ale głodu Boga i Jego Słowa (zob. Am 8,11-12). Skoro jesteśmy ewangelicznym zakwasem, to nie ociągajmy sie dłużej, idźmy przemieniać świat słowem, czynem i mocą Bożą.

Mlawa, 27.07.2015
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.