Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Wspólnota

WSPÓLNOTA

Inspiracją do powstania Wspólnoty było wezwanie Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji jako wspólnego dzieła zarówno duchownych jak i świeckich. Celem Wspólnoty jest głoszenie Dobrej Nowiny poprzez różne formy i inicjatywy ewangelizacyjne takie jak: rekolekcje, ewangelizacje bezpośrednie, głoszenie poprzez media, przygotowywanie młodzieży do bierzmowania oraz włączanie się w ewangelizacyjne dzieła parafialne, diecezjalne i całego Kościoła
Wspólnota WODA ŻYWA posiada akceptację kościelną, która uprawnia do prowadzenia tych i innych kursów i rekolekcji.
zob: AKCEPTACJA KOŚCIELNA


Przełożonymi kościelnymi Wspólnoty jest Biskup Płocki, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie oraz ksiądz opiekun z ramienia parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Wspólnota nie podlega pod inne szkoły nowej ewangelizacji, instytuty, stowarzyszenia lub organizacje.Nasz adres:

Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA
przy Parafii Rzymsko - Katolickiej
p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie
ul.Mariacka 20
06-500 Mława

Opiekun kościelny: ks. Piotr Orliński

Lider Wspólnoty - Katarzyna Miłobędzka


Administrator strony: Zbigniew Kowalski, tel. 514 168 818
zbyszekkowalski@autograf.plSPOTKANIA:

Spotkania modlitewne odbywają się w każdy poniedziałek (poza pierwszym poniedziałkiem miesiąca) o godz. 18.30 w Domu Parafialnym, ul.Mariacka 20, w Sali Laurowej (wejście klatką od kancelarii)
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca zamiast spotkania odbywa się msza święta w kościele głównym w ramach mszy parafialnej o godz. 18.00
REGUŁA WSPÓLNOTY EWANGELIZACYJNEJ "WODA ŻYWA" PRZY PARAFII MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI W MŁAWIE

Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie rozpoczęła swą działalność 11 listopada 2003 roku.
Jest wspólnotą Kościoła Katolickiego. Pasterzem Wspólnoty jest Biskup Płocki i jesteśmy z Nim w łączności poprzez proboszcza Parafii Matki Bożej Królowej Polski i kapłana, naszego opiekuna kościelnego. Członkami Wspólnoty są osoby duchowne i świeckie. Na czele Wspólnoty stoi lider.

Wspólnota ma charakter modlitewno-ewangelizacyjny. Wywodzi się z ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Powstała jako odpowiedź na wezwanie Papieża Jana Pawła II do podjęcia dzieła Nowej Ewangelizacji. W swej duchowości nawiązuje do innych wspólnot działających na polu Nowej Ewangelizacji.
Nazwa Wspólnoty: WODA ŻYWA odzwierciedla duchowość jej członków ,,żyjących według Ducha”, który jest źródłem wody żywej w każdym wierzącym i ochrzczonym.
Charyzmatem Wspólnoty jest głoszenie Chrystusa Zmartwychwstałego (kerygmat) w mocy Ducha Świętego we wspólnocie Kościoła. Wspólnota ewangelizuje przez prowadzenie rekolekcji według programu szkół Nowej Ewangelizacji oraz bierze udział w różnych akcjach ewangelizacyjnych.

Wspólnota pragnie rozwijać swój charyzmat przez:

-Modlitwę osobistą, wspólnotową, studium Biblii.
-Rekolekcje, kursy i inne formy posług ewangelizacyjnych w parafii, diecezji i w całym Kościele.
-Realizację programu duszpasterskiego Kościoła na różnych płaszczyznach.
-Pracę w służbie Nowej Ewangelizacji.

ZASADY

Członek Wspólnoty kształtuje swoje życie według następujących zasad:

-Codzienne czytanie i rozważanie Słowa Bożego.
-Częste przystępowanie do sakramentów świętych.
-Codzienna modlitwa osobista.
-Codzienna modlitwa do Ducha Świętego w intencji Wspólnoty.
-Cotygodniowe uczestnictwo w spotkaniach Wspólnoty.
-Podejmowanie dzieł ewangelizacji wyznaczonych przez opiekuna kościelnego i lidera Wspólnoty o ile nie są sprzeczne ze stanem życia rodzinnego, zawodowego i społecznego.
-Przyjęcie odpowiedzialności za Wspólnotę w wymiarze duchowym oraz troszczenie się o jej członków.
-Każdy członek wspólnoty Woda Żywa co rok podejmuje decyzję o kontynuowaniu swej przynależności do Wspólnoty poprzez złożenie przyrzeczenia.

Członek Wspólnoty, który akceptuje jej misję i zasady oraz złoży poniższe przyrzeczenie, staje się osobą odpowiedzialną za Wspólnotę.

Przyrzeczenie

Panie, Jezu Chryste, staję przed Tobą i wobec Kościoła oraz członków Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA wyznaję Ci, że przyjmuję misję i zasady życia tej Wspólnoty. Z miłości do Ciebie i Twego Kościoła pragnę służyć Ci w tej Wspólnocie przez najbliższy rok. Amen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.