Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Film DOBRA NOWINA
Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas składania sobie nawzajem życzeń i prezentów. Skąd to się wzięło? Od Boga. On jest dawcą wszystkich dobrych prezentów. To On dał nam z miłości swoje życie. Gdy je utraciliśmy przez grzech dał nam swego Syna, aby nas zbawił. Jezus uratował nas od grzechu, śmierci i szatana przez swoją śmierć i zmartwychwstanie, abyśmy mieli szczęśliwe życie na ziemi i w wieczności. Każdy kto przyjmuje z wiarą do swego serca Jezusa jako Pana wchodzi w posiadanie tego życia już tu na ziemi. To nie koniec prezentów od Boga, ponieważ na koniec postanowił nam dać największy prezent, jaki człowiek może otrzymać. On podarował nam samego siebie i umieścił w naszym sercu. Jak On to zrobił? Uczynił to przez Ducha Świętego, którego mamy przez chrzest i wiarę. W ten sposób złączył wszystkich ochrzczonych i wierzących w Jezusa w jedną wielką rodzinę Bożą Kościół, w którym wszyscy jesteśmy duchowymi braćmi i siostrami.

Dlatego nie przez przypadek, w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie nakręcony został film pod tytułem: „Dobra Nowina”. Jest to obraz, który powstał z zamiarem obdarowania łaską zbawienia i życiem Bożym, tych którzy tej łaski nie przyjęli i nie mają tego życia w sobie. Dlaczego Bóg przez ewangelizację daje ludziom takie prezenty? Ponieważ Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony” (Ewangelia św. Marka 16,16). Głoszącym Dobrą Nowinę jest Zbigniew Ignacy Kowalski, a operatorem zdjęć i producentem filmu Bogdan Moszczyński. Film można obejrzeć w dwóch wersjach: z napisami polskimi i napisami angielskimi. W ten sposób przesłanie Ewangelii jest dostępne dla wszystkich ludzi na świecie posiadających dostęp do Internetu. Oto krótka zachęta dla wszystkich widzów tego filmu.

„Ten film jest prezentem od Boga podarowanym tobie. Czy go przyjmiesz? Jeśli tak, to usłyszysz słowa, które Jezus chciałby powiedzieć tobie, gdybyś chciał się z Nim spotkać. Słowa Jezusa wypowiadane są do ciebie przez usta katolickiego głosiciela Dobrej Nowiny Zbigniewa Ignacego Kowalskiego. Miejscem twojego spotkania z Jezusem jest kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w polskim mieście Mława. Być może Jezus odpowie ci na wiele pytań które nurtują w twoim sercu. Może to spotkanie zachęci cię do wejścia w relację przyjaźni z Jezusem.

W około 30 minucie filmu jest propozycja Jezusa skierowana do ciebie, aby przez decyzję wiary i miłości wejść w przymierze przyjaźni z Nim przez wyznanie swoimi własnymi ustami, że Jezus jest Bogiem, Panem i Zbawicielem. Wyznanie zawierzenia Jezusowi wypływające z twego serca i twych ust przypieczętuje przyjaźń z Jezusem. Potem jest modlitwa ewangelizatora przyzywająca Ducha Świętego dla widzów. Właśnie poprzez tą modlitwę Jezus oddawać ci się będzie cały przez dar Ducha Świętego oraz Jego łask i błogosławieństwa. Będzie to zadatek szczęścia wiecznego w niebie, które tu już na ziemi zaczniesz powoli doświadczać dzięki obecności Ducha Świętego w tobie. To własnie On jest źródłem życia Bożego w tobie i jednocześnie źródłem życia wiecznego w szczęściu. Będzie to początek wspólnej drogi z Jezusem, drogi radości, pokoju, miłości, szczęścia teraz i w wieczności. Niech cię Bóg błogosławi.

Kilka dni po premierze filmu otrzymałem wiadomość od znajomej osoby, że w trakcie filmu uznała Jezusa jako swego Pana. Jest to znak działania Ducha Świętego w tej osobie, albowiem jak mówi Pismo: "Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus" (1 Kor 12,3). Podobnie skuteczna jest modlitwa do Ducha Świętego, którą prowadzi w filmie ewangelizator w intencji widzów. Wprawdzie jest nagrana, lecz mimo to Bóg jej wysłuchuje, ponieważ jest codziennie powtarzana przez ewangelizatora w intencji tych wszystkich, którzy film obejrzeli i tych którzy go obejrzą.


Poniżej cały film z napisami polskimi i druga wersja filmu z napisami w języku angielskim:Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.