Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Akceptacja kościelna
AKCEPTACJA KOŚCIELNA

Prawdziwi jednak apostołowie ... usiłują głosić Chrystusa bliźnim także i słowem. Wielu bowiem ludzi może usłyszeć Ewangelię i poznać Chrystusa jedynie za pośrednictwem bliskich im osób świeckich. (Dekret o Apostolstwie Świeckich, DA 13, Sobór Watykański II)

Wspólnota Ewangelizacyjna, która powstała 7 listopada 2003 roku, otrzymała po trzech latach swej działalności oficjalną akceptacje kościelną. Wspólnota działa, więc również na podstawie dokumentu kościelnego wydanego przez proboszcza par. Matki Bożej Królowej Polski w dniu 6.12.2006 r.
Oznacza to, że Wspólnota posiada pozwolenie na prowadzenie działalności ewangelizacyjnej wymienionej w Regule Wspólnoty. Wszelkie działania (w tym kursy, rekolekcje) uzgodnione z Proboszczem Parafii i Księdzem Opiekunem nie wymagają dodatkowych kościelnych pozwoleń.

Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie należy do środowiska Szkół Nowej Ewangelizacji
Przełożonymi kościelnymi Wspólnoty jest Biskup Płocki, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie oraz ksiądz opiekun z ramienia parafii MBKP w Mławie. Wspólnota nie podlega formalnie ani merytorycznie, bezpośrednio ani pośrednio pod inne szkoły nowej ewangelizacji, instytuty i stowarzyszenia.

Poniżej akceptacja kościelna uprawniająca do prowadzenia publicznej działalności ewangelizacyjnej:Linki zewnętrzne

Encyklika REDEMPTORISS MISSIO

Adhortacja Apostolska EVANGELII NUNTIANDI

Adhortacja Apostolska CHRISTIFIDELES LAICI

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.